Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak naladit programy v HD

Zdravím, uvědomuju si, že je toto pc poradna, ale věřím, že mi zvládnete pomoct nebo jen vysvětlit situaci. Pokud ne, klidně to smažte :)
Vrátil jsem se po x letech ze zahraničí kde jsem fungoval bez TV, přestěhoval se do Frýdku Místku a koupil jsem novou televizi od LG která je certifikována pro příjem v DVBT2 a má správké kodeky. Doma jsem ji připojil na společnou anténu a nechal se automaticky naladit. Zjistil jsem však, že nepřijímám ČT1 HD, ČT2 HD, pouze v SD formátu. Zároveň ale chytám některé "poláky" v HD. Zkusil jsem pohledat na netu co a jak, nastavil kanál č.26 což by mělo být pro FM, ale k ničemu nedošlo. Předpokládám, že asi musím počkat na to, až se připraví společná anténa pro příjem v DVB T2. Mám ale nějakou možnost si to ČT v HD naladit jinak? Děkuji

Pravdu má Kurt. Mně to taky nedávno vyhnilo, musí se řešit "poskytovatel" anténního příjmu pro panelák. Nebo případně vlastní anténa. V obýváku máme satelit (tam překvapivě problém není :-)), v dalších třech pokojích STA - jde o eskamotáž s kanály (mění se to jak ponožky). Pokud nedá správce STA nové "vložky", chytíš prd.