Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde najít výpis kolapsu windows ?

Ahoj :-)
Když například zamrzne kompijůtr, tak by se někde měla uložit zpráva s číslem, co odhaduje, proč se to asi stalo. Mohl by mi někdo říci prosím, jak a kde se ve Windows 10 k takovému výpisu dostat ?

Ve spravci, prohlizece udalosti.

PC--> Spravovat --> Systémové nástroje --> Prohlízec událostí

Z prikazového radku - WIN+R :

eventvwr.msc

Nebo i pomoci systémové console PowerShell (vypis poslednich 100):

Get-Eventlog -LogName system -Newest 100

* Samozrejme jde i upresnit pocet, poradi, kritické etc.

škoda, že ta chyba nepoví víc. Ovladač grafiky, jsem zkusil i starší, nepomůže, jiný to nedělaj. To kolabuje i když mám čistý Windows jenom s grafickým ovladačem. A když tam dám všechny ovladače, co tam mají být, tak to zamrzá taky. Zamrzne v Edge, Chrome, mám tv tuner, zapnu, naskočí obraz, zamrzne, zapnu video na Youtube, zamrzne. Buď hned, nebo když už se to rozeběhne, tak jak na něco kliknu jinýho, zamrzne.

- Jde-li o novou sestavu, muze to delat i automatické pretaktovani nejakého komponentu, jako CPU, GPU nebo klidne i RAM.
* Z toho co pises se da tezko co "TIPOVAT".

TiP ~Jestli mas CPU s [IGP ↔ APU] zkusil bych provést vse kde se obevilo zaseknuti bez grafické karty, jen video vystup zapojit na ten integrovany chip.
- Jestli problém zmizi , tak se zvysi pravdepodobnost vinika "graficka karta""zdroj".
* Pak musis si pockat na nejakého radce co ti na to reknou.

Strarý penzista ta sestava je. Začlo to dělat před měsícem, ted jsem z toho už dostal takový nervy, že jsem to chtěl vyřešit přeinstalací. To ale nepomáhá. Něco je špatně, nevím co. Základní deska nemá žádnou grafiku, takže jestli to dělá ta v PCI-E jen tak teď nevyzkouším, bohužel. Bios do defaultu, taky nic.

Mám. Dva PCI-E tam jsou. Zkusím to šoupnout do toho druhého. Pc jinak běží, zrovna zněj datluji tenhle text, jak ale chci koukat na video, nebo tv, tak to klekne. Bože, nikdo netuší, jaký já z toho mám nervy. Celý odpoledne u toho a na nic jsem nepřišel. Jdu to vypnout a přešroubuju grafiku, teď.

Ale teď pozor, děkuji COh, za tip, to šoupnout do jiného slotu. Situace je momentálně taková, ze i při zběsilém klikání a posouvání videa na internetu, to nezamrzá, zároveň mi beží TV a nezamrzá a ještě jsem k tomu naložil video, ve video přehrávači, abych to narychlo dostatečně odzkoušel a nazamrzá. Takže, budu si fandit, že se to nepodělá, ale až za chvíli. A jestli to teď už jako bude fungovat, věděl by někdo říci, když to bylo v PCI-E 1 a kompijůtr zamrzal a teď je to PCI-E 2 a nezamrzá, čím to jako je ? To mi jako sama se povyšoupla grafika ze slotu ven a byl tam špatný kontak?, nebo mi jako vypovídá službu základní deska ? Každopádně to teď fachčí. A to je SUPER