Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ASUS router a domácí cloud přes USB

Zdravím,

pořídil jsem si router ASUS. Záměrně jsem neuvedl model, protože podle mého to na nastavení bude pro všechny stejné, ale mám model konkrétně ASUS DSL-AC52U. Má port USB 3.0 mimo jiné i pro sdílení dat ať už z flash disku nebo externího HDD. Po zapojení a pár kliknutích v nastavení se mi podařilo data zpřístupnit v mobilu i televizi, ovšem u počítače už je to trochu horší. Přístup na disk sice mám, ale jedině s možností si soubory z disku stáhnout do počítače a nemám možnost tam ani soubory ukládat (což v mobilu přes aplikaci AiCloud jde). Přístup mi funguje ať už z prohlížeče přes AiCloud ale i když rozkliknu přímo router v Tento počítač. Jenže jak už jsem psal - soubory lze pouze přetahovat přímo na disk v PC a nejde tam ani nic přidat. U toho počítače bych rád docílil toho, abych mohl toto úložiště připojit jako síťovou jednotku. Na YouTube jsem našel jedno video, kde toho někdo docílil (sice routerem AC68u, ale rozdíl v nastavení nebyl žádný), ale bylo to video sestříhané a finální nastavení síťové jednotky tam stejně nebylo ukázané.

Pokud někdo máte ASUS router a podařilo se Vám toto nastavit, budu rád za informace :)

Řešení:

Zadával jsem to do adresního řádku v prohlížeči souborů a ne v internetovém prohlížeči, do kterého mě to stejně přesměrovalo. Každopádně problém bude někde ve Windows 10. Na notebooku ve Windows 7 mi to fungovalo bez problémů a síťová jednotka šla vytvořit bez problémů. Ale v těch desítkách se mi to pořád nějak nedaří. V síti mám router jen jako multimediální zařízení, ale ve sdílených zařízeních není, i když v sedmičkách je.