Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s šifrováním a zaheslováním složky

Dobrý den,

dnes jsem z nějakého paranoického důvodu chtěl zaheslovat svojí složku s daty. Postupoval jsem, že jsem si vytvořil na disku novou složku, v ní textový dokument a vložil jsem do něj předepsaný kod z internetu (password-protect-folder-windows-10). Následně nevím z jakého důvodu jsem chtěl složku zašifrovat pomocí dostupných nástrojů ve Windows 7 (Vlastnosti --) Atributy --) Skrytý) a jednoduše jsem nesmyslně naklikal nějaké ptákoviny a složka zmizela (což byl asi účel). Následně pokud chci přes soubor .bat složku odheslovat a otevřít hází mi to blíže nespecifikovaný error. Ale složka pořád obsahuje původních 33 Gb dat, takže jednoduše nevymizeli. Chápu, že mi budete házet špínu na hlavu, že si za to mohu jedině sám, beru to, ale zároveň bych od Vás potřebovat poradit, děkuji.

Řešení:

Soubor .bat je textový soubor s následujicím kodem :

cls

@ECHO OFF

title Folder Locker

if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK

if NOT EXIST Locker goto MDLOCKER

:CONFIRM

echo Are you sure u want to Lock the folder(Y/N)

set/p "cho=>"

if %cho%==Y goto LOCK

if %cho%==y goto LOCK

if %cho%==n goto END

if %cho%==N goto END

echo Invalid choice.

goto CONFIRM

:LOCK

ren Locker "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"

attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"

echo Folder locked

goto End

:UNLOCK

echo Enter password to Unlock folder

set/p "pass=>"

if NOT %pass%==Your-Password-Here goto FAIL

attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"

ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Locker

echo Folder Unlocked successfully

goto End

:FAIL

echo Invalid password

goto end

:MDLOCKER

md Locker

echo Locker created successfully

goto End

:End

Ohledně toho erroru nejsem schopný ho určit, protože konzole ihned spadne ..