Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Python sys.stdin

Ahoj, chtěl bych se vás zeptat, jak v pythonu převedu například tento input:

llll cccc
ffff cccc
ggg vvvv

do pole polí přes sys.stdin

chtěl bych, aby to vypadalo takto [["llll","cccc"],["ffff","cccc",],["ggg","vvvv"]]

zkoušel jsem

pole=[]
for line in sys.stdin:
____f=str(input())
____pole.append(list(map(str, f.split())))

ale tohle nefunguje

díky moc za každou radu

díky moc, zkusil jsem to dát do testovacího systému školy(tu hlavní kostru kódu jsem měl) a docela mě s*re, že jsem asi 2 hodiny strávil hledáním toho, jak ten vstup opravit :-D

oni nám hlavně říkají, ať ten systém nepoužíváme jako debugger, tak pak člověk try hardí něco, co u nich funguje...