Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze nabootovat win 10

Ahoj,
prosím, nedokázal by mi někdo poradit s tímto problémem:
Vyměnila jsem SATA kabely na na disk a mechaniku.
Poté pc fungovalo ale po hodině se seklo a naskočila chyba 0xc0000225.
Po restartu pc fungovalo ale po pěti minutách zase stejná chyba.
Teď pc vůbec nespustí win pouze se to sekne při načítání systému.
Aktuálně se dostanu pouze do biosu a boot nefunguje.

klidně i z flashky. nebo kabel k disku sežral pes a windows nestartují?
disk se dá vytáhnout a "smart" parametry ten sw zobrazí i v jiném pc.

edit: aha, viz debata níž, někdo do něčeho zas vrtal. někoho si na to zavolej, ať vidí co to píše, kam se dá dostat, kde to skončí.
jako laik to asi nedáš.

Ahoj.
- A na tech predeslych kablech, co jsi mela zapojené predtim jede spravne ?
- Ty zarizeni jsou zapojeny v tech SATA portech jako pred vymenou ?
* Je mozné, ze ty nové SATA kabely nejsou kvalitni, nebo poskozené. Také se podivej, zda-li mas vse spravne zapojené a dosunuté, popripade resetovat BIOS.

- Tak zkus a zapoj jenom "1xHDD" + predeslej kabel SATA. (ten SATA kterej fungoval, ktery tam byl predtim) + volba z BOOT_MENU → HDD s OS/Windows.
* Nebylo by naskodu, kdyby jsi obnovila nastaveni BIOSu → polozka : "Reset Default" (do BIOS se dostat muzes, tak by to problém byt nemel). Do Boot menu se dostanes akcni klavesou F_neco, kazdy vyrobce muze pouzit jinou, muze jit o F11 jak o F8, nebo F12