Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 100% Disk

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč můj disk v počítači jede furt na 100%.
Po nějaké době se to ustálí. (100% využití disku mívám vždy, když zapnu počítač.) Trvá to někdy 20 minut až hodinu.

Aktualizovaný ovladač mám.
Zkoušel jsem vypnout Windows Update, Windows Search, Superfetch.
Zkoušel jsem v nastavení výkonu změnit Virtuální paměť.
Zkoušel jsem čistění Registrů a změnu hodnoty v (viz. nějaké video na internetu):
"Počítač\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\PCI\VEN_8086&DEV_A282&SUBSYS_7A741462&REV_00\3&11583659&1&B8\Device Parameters\Interrupt Management\MessageSignaledInterruptProperties"
"

1. 2% využití disku
2. sledování prostředku při 2% využití (!)
3. process hacker při 100% využití
4. 100% využití disku ve správci úloh
6. sledování prostředku při 100% využití (!)

Jediný rozdíl co jsem našel je mezi bodem 2. a bodem 6., kdy v kolence "Procesy s diskovou aktivitou" mám o dost více položek a více hodnot. Potřeboval bych prosím vysvětlit, proč při zapnutí PC a pak dalších 20min. - 1hod. mám 10x více procesů a 10x větší Zápis.

můj HDD : TOSHIBA HDWD110 1 TB

Počítač je rok starý.
Kdo by chtěl, dodám jakékoliv info.

Děkuji předem za rady

... Zkoušel jsem čistění Registrů ...

Á, další, co chce Windows "učistit až k smrti"?

Ukazovat zatížení disku v % je jedna z debilit MS. Pro jistotu se ale podívej na SMART status disku (např. CrystalDiskInfo).

A jak už bylo napsáno - odinstaluj Avast a uvidíš!

Toto chování (zde popisováno s velkou nadsázkou) je klasika Windows 10. Kdo má HDD, ten to zná - nekonečné hrabání disku úplně na nějakou dobu znemožní používat počítač. Osobní zkušenost... Neměřil jsem dobu trvání této podivné operace, ale je to dokonale otravné. Není to "virtuální" činnost nějakého pochybného měření aktivity disku, ale skutečná zátěž.

Z velké části vyřešeno výměnou HDD za SSD.

parametry pc jsou tajné (jestli je to třeba nějaký nestíhající atom).
přesná verze zkriplovače od avastu je taky tajná, ale tam je to fuk, od nich je shit všechno.
děláš že sleduješ vytížení disku, ale ve sledování prostředků to podle něj nemáš setříděné.
změna u virtuální paměti má smysl jen v případě, když nastavuješ pevnou velikost. výkon to nezvýší, vytížení disku tím neklesne.
měníš parametry diskového řadiče, přitom nemáš vyřešené body výše.

za 100% vytížení disku tvoje windows považují rychlost 1mb/s (viz správce úloh, scan nebo kontrola avastem), nebo v/v operace 2mb/s (sledování prostředků)!?

chápeš už konečně škodlivost tvého takzvaného antiviru?
vždyť to jsou směšně nízké hodnoty, hdd dosahuje rychlost 50-100x vyšší.
průser ovšem je, že "antivir" svými kontrolami extrémně brzdí jednotlivé diskové operace.

vykopej tu sračku ven, nech tam defender a už to neřeš.

Trvá to někdy 20 minut až hodinu.

windows si řeší špatné aktualizace pod w10, do toho mu je brzdí avast.

mcafee je asi to nejhorší, co si jde do pc nasadit. ani jakákoliv zdarma verze toho šuntu nemá v pc co dělat. windows mají defender, nedělá nic užitečného (jako žádný antivir), ale aspoň tak nebrzdí.

zásadním zpomalovačem disků a nesmyslným blokovačem síťového provozu jsou antivirové balíky, pojmenovavé typicky "internet security, smart security, premium ..." a podobné blbosti.
svinským krokem to hnát z pc.

a pak se zamysli nad hw: windows10 na mechanickém disku jsou jen pro důchodce. pokud jde navíc o notebuk - intel ojebávku s 2jádrovým procesorem, je to tak na servis do garáže nebo na test pingu, jinak k ničemu.
hw člověk nezmění ze dne na den (až na ssd, velikost ram), ale co se mu spouští, uvidí v "ms autoruns" hned.

(soukromé zprávy nejsou moc vhodné, já si je čtu až po práci, někdy chodím večer)

Pomaly procesor, malo pameti (odhaduju 4GB), narocny system W10, Avast ... tuto konfiguraci
superpomaly plotnovy mechanicky disk nevylepsi, ba naopak , je to jeste horsi. A pravem !
Doporucuju vymenu HDD (rychlosti az 100MB) za SSD (rychlosti min 350MB/s).