Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo G 500 - aký je váš názor na antivýrus Windows Defender vo Windows 10?

Dobrý deň,chcel by som sa opýtať,aký je váš názor na antivýrus Windows Defender vo Windows 10.Už 2 razy mi nezachytil neviem presne názov malware závažná hrozba.Notebook sa mi začal divne správať,bol pomalší,vyčistil som ho,reštartoval,nepomohlo.Až uplná kontrola WD.Ten našiel nejaký závažný malwer.Nemal by ho,ked už tak zachytiť?Je mi jasné nenaštevovať tie stránky......aby sa mi do notebooku nedostal virus a iné.Ale podla mna aj iné stránky možu mať v sebe výrus.V práci mi pracovník IT povedal že je to jeden zo slabších antivýrusov,že nezachytí všetko.A aj v minulosti asi pred rokom mi tiež nezachytil malwer,až uplná kontrola to našla.Pekný večer

Změna předmětu, původně: Lenovo G 500
Nevím jak na Slovensku, v Čechách se antivirus píše s měkkým "i". (host)

Dobry Den.

aký je váš názor na antivýrus Windows Defender vo Windows 10?

- Muj osobni nazor je, ze je zcela dostacujici a splnuje pozadavky. (s tim ze je nejslabsi nebo cosi, to bych pravdivé nenazval, vychazim z jejich databze a statistik filtrovani nakaz)
- Je intergovany, je zdarma a funguje stejne jako jiné antiviry které v mnoha pripadech mohou zpusobit nejaké mensi problémy v operacnim sytému jako v operacnim systému „Windows 10" jako prebirani prav, mazani souboru bez souhlasu uzivatele, vlastni pravidla pro FireWall a podobne.
* Pak kdyz si stahujes do PC programy a soubory o kterych vis ze jsou skodlivé, nebo z neoverenych zdroju, tak to pak uz na "znacce" AV nejak nezalezi ;-)

Win Defender je OK, to čo zachytí zachytí, to čo nezachytí nezachytí ani iný antivirus, ale na rozdiel od iných antivirusov sa nestará do tucty iných vecí, ktoré často iné antivirusy pozmenia tak, že OS pak skôr nejde než ide.
Ostatne ja používam BIBU, je to najlepšia antiškodná...

BIBA = Brain Is the Best Antivirus.

Vďaka za vaše názory,ostanem zatial pri WD,ako bolo písané viššie,najlepšia ochrana je medzi stoličkou a klávesnicou.Pre prípad som si stiahol Eset Online Scaner.Raz do týždňa d ním preskenujem notebook a ešte mám aj Malware bytes free,tiež na občasné preskenovanie