Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plasmová televise 120 cm

ahoj, rád bych se zeptalo estli to má cenu,
si pořizovat ,,ojetou" plazmovou tv, případně jakou značku, měli jsme za to že nejlepší byl asi Panasonic Viera,
uvažovali jsme o plazmové tv 106 - 126 cm úhlopříčka, trochu máme strach ze spotřeby, dále z toho že tv může být dost těžká (35Kg), dále také jestli je vhodná na připojení k ntb / pc, sledování filmů z pc a hraní her, obrazově to asi bude na sledování ok, ale jestli je to vhodné na hraní her (odezva atd)
uvažovali jsme plasmovou tv vs něco jako je LCD Panasonic TX-L42U10E (2016) kde je obraz také vicemeně výborný, myslíte že stojí za to si pořizovat použitou plasmu nyní, nebo už je to pasé ?
a jak poznat jestli je vyběhaná ?
děkuji

ahoj, rád bych se zeptalo estli to má cenu,
si pořizovat ,,ojetou" plazmovou tv,

Nemá. zajedno je plasma mrtvá technologie a zadruhé když se to ještě prodávalo, byly známy 2 hlavní problémy: 1. žere to jak automatka, 2. Zobrazovač rychle degraduje.

Tyhle pindy píší ti, co o tom jen četli.

:-D Sokolíku, měl jsem plazmu (ano, Vieru) deset let. Už nikdy nevstoupím do téže řeky (i kdyby to šlo). Po cca osmi letech "flekatý" panel, strašidelné zvuky z větráků, při zapnutí vyrážení jističe. Jsem rád, že tahle technologie skončila.

mám možnost prý dobrou, koupit za cca 4 tiséce, velikost by to bylo co chci (130 cm), jistič by mi nevadil, je to Viera cca 4 roky stará, chtěl bych vědět jak to rozumí s pc, provozované by to bylo výhradně v noci, takže by jas nejel na max a asi by to tolik nežralo ne ?
ev bych chtěl za cca 4 tisíce nějaký (co nejlepší) zobrazovač . .
na tv vysílání to ani moc nechci, spíš jako panel na filmy a na pc (hry)

chtěl bych vědět jak to rozumí s pc

nepíšeš přesný typ.
ty krámy se léta nevyvíjí, jen se doprodávaly zásoby co dojely výrobní linky na obrazovky.
zkontroluj si jaké to má rozlišení a jaké to má vstupy - typicky hdmi (možná dvi, dp). analogový vga už není na nových grafikách.

ten krám má jedinou výhodu proti tenkým lcd: o něco lepší zvuk, protože se tam vejdou měniče trochu normálnějších rozměrů než ty piskátka v lcd.

ale jestli má ta tepelná koule o něco černější barvu než černou, je mi zcela lhostejné. o tom mě budou poučovat lidi, kteří si 20 let nedokázali nastavit monitor u pc.

Mám Pioneer PDP-427XD, kdysi stála cca 70.000 Kč a prý byla to nejlepší, co šlo koupit, ještě lepší a dražší než plazmy od Panasonicu. Ani k dnešnímu dni nemá nic vypálené a nehučí v ní ventilátory a to často běží i 5-8 hodin v kuse. Když u nás spravovovali občas satelit nebo anténní rozvody, tak vždy se divili, že tak špičkový obraz se vidí málokdy. Z druhé strany je to "hloupá" TV, o nových HD kanálech, kódování DVB-T2 (DVT-T má), přehrávání z USB disku a pod. si mohu nechat jenom zdát. Po přechodu na DVB-T2 přestane fungovat úplně, budu si muset pořídit set-top box nebo koupit něco novějšího ...

neni to 1024 x 768 ?

tv co uvažuji já je ,,Viera,, Panasonic, má full HD a má 3x hdmi vstupy,

rád bych věděl jestli podání bílé je jiné než u LCD nebo se mi jen zdá že to má ,,studený,, nádech,, jen podle sledování na youtube bych řekl že plasma podává bílou jinak . . ale vlastní dlouhodobé zkušenosti nemám, já bych chtěl asi až v budoucnu OLED tv a LCD asi nemít, doma máme jinak crt na tv vysílání a plynulost, podání černé a kontrast a sledování cz stanic je tam naprosto výborné, že to je SD to nevadí (stará Thomson)

fajn že zarytě trváš na tom že je to "viera", ale to je asi tak přesný typ jako "škoda", vyrobená někdy před rokem nebo deseti.

crt vyhoď z okna a nevymýšlej hlouposti s podáním černé, když ten krám má z principu neostrý obraz, protože šířku pásma má ten shit jaký? 8.5mhz.
pro srovnání tvůj monitor na stole má asi 100mhz.
takže tu skleněnku věnuj bezdomovcům, ať si ji přiloží na oheň.

já bych chtěl asi až v budoucnu OLED tv a LCD asi nemít

telka je jen blbý spotřebák, který můžeš mít v každém druhém pokoji nebo na wc. zas tak moc bych nákup jednoho krámu neprožíval.

Vyšší řady plasem maj 100Hz panel nižší jenom 50Hz panel to se dalo poznat podle ceny / obrazu,takže si to někde najdi bo to výrobci raději tajej a musí se to složitě někde dohledávat jestli se to teda vůbec dohledá i když jde o nový modely Tv ,natož vykopávky co už to maj za sebou a jejich hodnota je dneska nulová....:-)

Pokiaľ je to výhodná kúpa, ber plazmu.

Dôvod:
Dole, v hale r.d. mám LG plazmu takmer nonstop pustenú. Funkcia tzv. pixelov zobrazenia, hoc je iba HD Rady, mi pripadá v reále na plazme živá, ako čumenie z okna chalupy na rozdiel od ultra hd LCD, ktorú mám hore v spálni, detto rozmerov uhlopriečky.

Plazmu mám stále k 100% funkčnosti (stála cca 200-tis.Kč) lebo som si na tento formát v TV nielen s rodinu zvykol, ale ak porovnám vedľa seba tieto dva TV prístroje, vyhráva na celej čiare LG plazma.

Plazma, hoci nekonkuruje ostrému kontrastu, zobrazeniu štruktúry telies vs. LCD-OLCD tvorí na pozadí očných nervov, vnímanie mozgu, nejaký sofistikovane neúnavný, plastický, teplý, plynulý rozmer obrazu na rozdiel od LCD pri dlhodobom sledovaní monitora do ktorého sa dá čumieť 24-hodnín denne.

diky mensi problem je ze zjistuji ze spousta plazem se tvari jako 1080p a ve skutecnosti to jsou nativne 768p (Panasonic Viera) kamarad rika ze mam vzit Panasonic nebo Pionner anebo neco s OLED, na OLED nemam, tak nejakou plazmu . .

na OLED nemam, tak nejakou plazmu

OLED nebo lepší volba QLED za mě jsou drahý OK ,ale taky nový takže co vybíráš bazar v nebo novou? Pasmy jsou mimo dneska už (tudíž nemá cenu něco srovnávat když to je mrtvola X let stará jako CRT co měla taky super obraz ale omezenou veikost uhlopříčky),koupit max tak od někoho za dva litry na dožítí,bych to nehrotil a vzal novou LCD ca kolem 15k dneska dobrá volba Philips s Ambilightem co dává 5 let záruku a obraz taky slušnej ,ty 100Hz jsou taky dneska drahý nad 25000kč....