Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WDS nebo chytání signálu skrz klienta - jako Wifi i přes kabel

Ahoj, včera se mi povedlo nějak nastavit můj router č. 2 aby chytal signál z routeru č. 1. Signál chytám hlavně z důvodu, že stolní PC nemá Wifi adaptér a tak jsem to píchnul z routeru č. 2 kabelem. A využívám i onen prodloužený wifi signál. Bohužel jak idiot jsem se v tom dnes hrabal a povedlo se mi to to rozbít. Mohl bych někoho požádat, aby mi s tím pomohl?

Co přesně očekávám - potřebuji pomocí routeru č. 2 chytat signál routeru č. 1 a tato data ideálně distribuovat jak přes kabel do PC tak i přes novou wifi síť.

Router: TP-Link TL-WR741ND

druhý router: wr741 sice nemá režim client, ale je tam "WDS Bridge"

tato data ideálně distribuovat ... i přes novou wifi síť

nevím jestli je toho ten režim schopen.

nejlepší řešení: vést někde v lištách kabel až k 2.routeru (v režimu "ap/switch"). tím odstraníš i zrůdnost, nad kterou pravidelně pláčou všichni pařani: že mají herní dělo připojené přes různě poškozený signál wifi.

další možnost: zakoupení páru powerline adaptérů a spojení přes 230V.
2.router opět v režimu "ap/switch", bez wan rozhraní.