Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BSOD bez vypsání minidumpu

Dobrý den,

již asi rok mi padá notebook Dell Inspiron 15 (7000) se systémem Windows 10 Home, BSOD se objevuje nepravidelně, v průměru jednou za dva dny, většinou mi to píše Critical Error, nebo Unexpected Store Exception. Po BSOD se provede restart a do minidumpu se nevypíše nic, v event manageru mám chybu ID 41(Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul). Tudíž nemůžu přijít nato, co způsobuje tuto BSOD. Notebook byl na reklamaci, kde mi řekli, že byl špatně nainstalovaný systém a po vrácení notebooku (s nově nainstalovaným systémem) mi spadnul hned během pár minut používání. Existuje nějaký způsob jak identifikovat chybu, nebo jak dostat z notebooku minidump soubor? Zkoušel jsem i čistou instalaci Windows 10 s formátem obou disků. Všechny dostupné testy paměti, disků atd od dell proběhly naprosto vpořádku. Zajímavé také je, že bsod se neobjevuje při plné zátěži (hraní her), ale naopak spíše při nízkém výkonu.

Ještě bych dodal, že jsem notebook kupoval se systémem Windows 8, který jsem po týdnu bezproblémového používání upgradoval na Windows 10 a od té doby mám tyto problémy. Minidump mám zapnutý a nastavený na small memory dump.

Děkuji za případnou odpověď. DK

V okně Vlastnosti systému vyberte kartu Upřesnit > Výkon > Nastavení. V novém okně Možnosti výkonu zvolte Změnit.

http://www.techlive.cz/2016-11-06-21png-I_7606?maxwdt=1000&maxhgt=600
obě hodnoty stejné (512 mb) -> nastavit -> restart.

když nejde vytvořit na ssd, nech ho na d:, na odchycení těch bsod to stačí.

kdyby to nepadalo do modré obrazovky ale rovnou do černé, je to chyba hw a dumpfile se v tom případě ani nestihne vytvořit.