Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je tento zdroj krám? TAGAN TG900-BZ

Ahoj prodal jsem nedávno Nvidii GTX780 a teď řeším problém s kupcem.Má sestavu s Q9560,8GB DDR2 GTX 780,nějakej 250gb disk a zdroj TAGAN TG900-BZ který ná prý 900W ale je made in china.Prý ten zdroj má 6 12V větví (každá má 20W).Z toho důvodu mu grafika artefaktuje ve 3D při benchmarku(HWMonitor mu ukazuje na 12V větvi 11,5V).Mě fungovala zcela normálně se seasonicem gold 650W.

Děkuji za váš názor

hlavně je ten zdroj starý.
jestli měl méně výkonnou grafiku a tvoje žere víc, a zdroj má už horší filtraci tak žádný div.

Prý ten zdroj má 6 12V větví (každá má 20W)

spíš 100, ale to je fuk. chtělo by to přesně opsat štítek nebo jeho fotku s tabulkou zatížení - ten výrobce už nejspíš zabalil krám.
on totiž nepotřebuje ten kriplzdroj s 6 málo zatížitelnými výstupy, ale normální zdroj se 2 normálně zatížitelnými větvemi +12V.
nevím co tvoje grafika bere, nechce se mi hledat, ale nevidím důvod proč by nový 600W zdroj nestačil.

teoreticky to jsou 240W větve (kupovatel nezvládl vynásobit 12*20), záleží jak po tolika letech vypadají kondy ve zdroji.
ovšem 840/6=jen 140W, buď se dá podle štítku zatížit jedna větev, nebo je to klasické ojebávkové značení "max" typu eurocase.

čili tu gtx260 s menším odběrem to utáhnout mohlo, ale bez onoho mocného přepínače mu to žádnou větší zátěž nedovolí.
(a když vidím ty ufo modulární konektory, tak bych blil - kdo si takový shit mohl dobrovolně koupit?)