Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ac97 win7 ovladač

Zdravím, pomohl by někdo s hledáním ovladače pro zvukovku realtek AC97 pro windows 7?
Všechny co jsem našel, nebo stáhl rovnou ze stránek realtek (6305_Vista_Win7_PG537.zip) jsem projel přes virustotal a píše mi, že je tam Trojan/KillAV.nhz. Toto označení píše jen jedenkrát, ostatní píší, že je ovladač v pořádku.
Díky za rady Marty

instaloval jsi systém na tajnou desku od tajného výrobce.
tak až se budeš obtěžovat si na desce přečíst typ (je největším písmem), nepůjdeš ani do mlékárny, ani zbůhdarma na net, ale vlezeš na jeho stránky do supportu a nainstaluješ:
1) chipset driver tajné základní desky a restart
2) zbytek

desku znám, výrobce ovšem má jen ovladač pro win xp samozřejmě, ale dle čipu zvukové karty by měla zvukovka jet i ve win7. myslíte, že jde o planý poplach? avira, kaspersky, avast eset píšou, že ovladač je v pořádku, akorát nějaký TheHacker píše Trojan/KillAV.nhz

driver chipsetu jsem nějaká myslím instaloval nvidia,

bohužel, ta deska má chipset nforce4 - díky, nemají tu blijící smajlík?

hledej v bazaru normální desku s chipsetem amd, co podporuje tvůj cpu - board by měl mít chipset: K8T890
ale jestli nemáš 2-jádrový procesor s.939 a cpal jsi na to w7, jenom jsi zabil čas, celý ten krám vyhoď.
procesor 90nm, čili topí jako prase.
edit:
https://www.sbazar.cz/Regard23/detail/57322907-procesor-amd-athlon-64-x2-4200-220-ghz-socket-939

to je fak k pláči:
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Athlon+64+3200%2B&id=67
jednojádro se nehodí na žádné windows od visty výš, proto jsem psal ztráta času.
ten procesor z bazaru si kup: 200,- nejsou peníze.
bohužel, s tak blbou deskou (s.939, nforce4) bych spoléhal na to co tam w7 doinstalují samy, nebo nechal xp.

mám xp.
doteď jsem jel na tomto cpu a liboval si, že větrák není slyšet (bodejť, výkonnější než atom to není taky):
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Athlon+X2+Dual+Core+BE-2300&id=201
dnes jsem přehodil bazarový update a rochním se přebytkem výkonu:
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Athlon+II+X2+240&id=132

edit2:
nebo tam hoď něco takového:
https://www.sbazar.cz/seznambazar.cz/detail/51126270-dily-na-pc-po-prestavbe
ale chipsety nforce5 jsou stejný odpad, ani ten abit se nechce hlásit k ovladačům...

aktualizace jsou mantra dutohlavů z microsoftu a z živě.

k xp sp3 potřebuješ: KB942288-v3 (win-installer), KB2705219, KB2712808, KB4012598 (critical security)
(ie se má updatnout na ie8, ale stejně pod tím nic nejede, má zastaralé certifikáty. ale na stažení normálního prohlížeče to jde)

ta deska s nforce4 je jen pro xp, jinak skoro na vyhození.
w7 s tím budou nějak fungovat v rámci kompatibility. ale není možné provozovat w7 na tom chcípáckém jednojádře, to si do toho dokup ten bazarový Athlon64 X2 4200.