Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadná RAM najednou OK....

Zdravím před časem pár měsíců zpět mě padal komp s modrou smrtí,no na vině byla RAM což potvrdil po chvilce i MemTest,tak sem jí dal ven a vše ok.Teď sem tu dělal známému desku tak jsem jí zkusil a najednou vše OK i následnej MemTest čím to mohlo bejt? Na tý starý MB sem měnil i sloty a ve všech mě to u ní vyhodilo chybu že je KO

- Na vine mohli byt parametry, nastaveni pracovnich hodnot pameti.
- Na té tvoji po vlozeni [RAM] do PC a prvniho sputeni mohl BIOS rozhodl ze je OC/XMP, nebo nastavi casovani (cykle_CAS latency) na nejakou stabilni hodnotu (dle sebe na nejaké hodnoty které vyrobce uznal za vhodne, coz je castej problém techto BIOS auto-setings hodnot) a tak se mohli objevovat "BSOD". Na té druhé desce to mohlo probehnou jinak. Byly ty RAM na stejné frekvenici casovani, na té samé desces tim samym procesorem ? Error vyhazovali v Single nebo v Dual-Chanel ?
* Kdyz tedy vyloucim samotné [DIMM]_sloty a kompabilitu RAM se zakladni deskou a CPU.