Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení nebo odpojení HDMI za chodu

Dobrý den,

rád bych se zeptal, jaký máte názor na připojení nebo odpojení HDMI za chodu. Vždy jsem si myslel, že HDMI počítá s "hot-plug". Včera jsem odpojil z TV set-to-box a zapojil HDMI do NTB. Od té doby nefunguje v televizi HDMI vstup (ani jeden). Po připojení set-to-boxu k monitoru vše hrálo, takže jsem připisoval problém televizi. Nicméně teď už nefunguje ani HDMI výstup na set-to-boxu....

Viděl jsem jinou diskuzi, kde doporučovali HDMI odpojovat jen při vypnutém zařízení... ale nikde v návodu jsem se to nedočetl...

Teď mám nefunkční týden starý set-to-box a nefunkční vstupy na televizi.

Jaký máte názor? Můžu si za to sám? Můžu set-to-box reklamovat? (v manuálu o zapojení nic nepíšou)

Děkuji

Mezi zařízeními bývá rozdíl "zemních" potenciálů (pokud nejsou propojena 3-žilově na stejný obvod). Při zapojování či odpojování se to pak může "vyrovnat - vybít" přes některý z datových pinů. Což může být smrtelné (pro elektroniku za piny). S hot-plug to až tak nesouvisí.

Takže koupil jsem nový kabel, pozlacený... HDMI v set-to-boxu začalo fungovat (po připojení k monitoru), takže částečně byl problém i v kabelu, ale HDMI v televizi je nejspíše mrtvé, jsou tam dva vstupy a ani jeden není funkční... příště člověk bude chytřejší.