Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem živé vysílání notebook

Ahoj, může někdo poradit, jaký notebook nebo spíše parametry, které budou dostačující k vysílání alespoň v HD kvalitě na livechatu? Je nutná dedikovaná grafická karta?

Už jsem myslel, že se nikdo neozve ;)
Doma leží noťas za 7000,- cca rok starý, tak jsem koupil kameru Logitech c920. Ta je doporučovaná na HD vysílání. No a co se dělo? FPS bída, obraz bída, sekalo se to, no prostě mě to dohnalo k prostudování fór a diskuzí a různých zkušeností na internetu. Všude se píše, že to chce noťas nejlépe se čtyřjádrem i5 nebo i7, minimálně 8GRAM a taky mi byla doporučená dedikovaná grafika, SSD disk, abych dosáhl plné spokojenosti. Taky zvažuji vysílat třeba přes OBS studio a tam jsem našel doporučené parametry, které bych měl splňovat. U OBS pro streamování pro livechat nebylo nic psáno o tom, že by doporučovali dedikovanou grafiku. Tak jsem zapátral a dočetl se, že grafika je jen pro zobrazení na monitoru, takže nevím, zda stačí mašinka s integrovanou kartou. Někdo zase doporučuje, že je lepší mít dedikovanou, že to není na škodu. Internet mi fičí vždy minimálně přes 20megabit a to přes wifinu, takže je mi jasné, že na kabelu, by to bylo ještě jistější. Prostě bych nerad zainvestoval do něčeho, čemu moc nerozumím. Neříkám, že si musím koupit stroj za 30 tisíc, ale klidně by mi nevadil třeba repas nebo něco nového, ale opravdu nevím, co vybrat. Nejsem úplný laik, ale pokud máš zkušenosti, budu rád za vánoční radu. Díky

Ano, světlo to je základ. Jen fakt potřebuji poradit. Pořád bloumám nad noťasy do 20 tisíc. Nemám zatím v plánu vysílat na více serverů najednou, možná časem. Tohle prý zatěžuje kompa a snižuje kvalitu vysílání.

Ale na tohle fakt žádný zásadní výkon není potřeba, takže jakýkoliv za 20 000 to musí zvládat levou zadní. Vysílání na více míst najednou spíš zatěžuje internetové spojení, než že by k tomu bylo potřeba více výkonu.
Ještě k tomu připojení. Těch 20 mbps máš i pro upload?

Jasně, je to upload a jede to i 50 po večerech. Ten noťas, o kterém jsem psal, kupovala moje polovička. To není ani noťas, prostě katastrofa. A je přitom nový tedy skoro. Pokud tě mohu poprosit, doporučíš mi nějaké parametry, jaké by ten stroj měl mít nebo třeba rovnou nějaký odkaz. Nemusí to být za těch 20, ale něco, co opravdu pojede.
Fakt se tím trápím dlouhou dobu a co čtu na netu, tak každý straší, ať si lidi pořídí i5 a spol. ;)

Čtu různé zkušenosti modelek a modelů, každý se trápí něčím jiným, ale dostkrát jsem se dočetl tyto věci, ohledně parametrů notebooků. Různá doporučení atd. Takže asi tak. Proto jsem napsal zde do diskuze a každopádně ti moc díky. A co ta grafika, je tak důležitá, jak jsem se dočetl nebo je to jen opravdu na hry?