Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem data v hdd

Zdar. Zajímalo by mě. Data na hdd na kterým je rovněž nainstalován systém. Vyndám ten hdd a dám do jiného pc. V jiným pc mi hdd najede a ukáže složky i s daty i přes to že jsem měl systém pod heslem. Dá se samotný hdd zaheslovat aby nešel po vyndaní a zasunutí do jiného pc aby hned neukázal složky? Díky.

bežne je možné heslo vo Windows odstrániť drobným zásahom, nabútovaním mašiny z ISO alebo nástrojmi tretích strán. Záleží od MBR (key SAM) alebo UEFI.

V prípade šifrovaného oddielu alebo disku z dielne MS - Bitlocker, je to neprekonateľný oriešok:

Neuvidíš zložky a dáta na disku ani pod Linuxom a spol. OS, nabútovaním mašiny nejakým distrom na jadre Linuxu či pod WinPE, ani dáta neuvidíš, ak disk pripojíš, ako seknundárny. V prípade primárneho nemáš šancu vidieť dáta aj ak obnovíš zavádzač (bootloader) s fixnutím mbr. Šifra Bitlocker sa ukladá do zložky; System Volume Information, pod rôzne prípony súborov, takže aj v prípade ich zmazania si nepomôžeš. Dokonca ani experti z Ústavu optoelektroniky pri akadémii vied ČR si neporadia, kvalitnú, 1024 bitovú šifru nezlomia, k dátam sa nedostanú ani ak ťa vo väzbe umučia hladom, smädom, na samotke, v biede, svrabe a neštovicich.