Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc se po pripojeni do jake koli hry restartuje

Zdravím, chtel bych se zeptat. Jak již stojí v nadpisu, po připojení do hry jestli online nebo v pc je to jedno se mi po chvily restartuje Pc.Jaka je pravděpodobnost že neudrží napětí zdroj. Jinými slovy je to zdrojem? Nepřijde žádný zasek jen se to proste restartuje. Třeba se ale restartuje ale na monitoru je to bez signálu. Musím ho třeba vypnout úplně na zdroji chvily počkat a pak zapnu a naběhne i s obrazem. Jsem z toho trochu zmaten, takhle bych řekl že GK zase zlobí.

Corsair HX750 W, Grafika je Asus strix R9 390X chipem od AMD.

Kdyžtak by se siklo doporučení jaký jiný koupit. Chtěl jsem zase corsair, protože jsem ho tam měl 4 roky? A kupovaný byl už jako jetý. A řekl bych že jsem byl celkem spokojen. Ale nechám si poradit.

Jak píší kolegové, vypadá to na zdroj nebo grafiku. Ale příčin může být víc. Začal bych otestováním teplot jednotlivých komponent, potom výměnou zdroje.
Může být uvolněný chladič na procesoru a při zátěži se procesor přehřeje a restartuje PC.

Dal jsem GPU: 3D a start. Stačí to nebo se tam musí něco nastavovat?Na poprvé se to hned restartovalo a když jsem to dal podruhé tak to zatím běží.Po cca 6 minut ach jsem to vypnul po chvilce zapnul a zase se to restartovalo. Po restartu jsem to zapnul a běží to 38 minut.
A jak poznám že selhal zdroj či naopak GK?

Vyzkoušej ještě test Power supply. Pokud to spadne i tam, tak to vypadá na zdroj, desku nebo RAM, ale jisté to není.
Ramky otestuj pomocí memtest 86+. Budeš si muset vytvořit bootovací USB a nabootovat s flashky.

Taková závada se špatně hledá, většinou se to dělá postupnou výměnou komponentů, ale to asi nebudeš mít vše k dispozici.
Vadný OS bych asi vyloučil a vrhnul se zrovna na test RAM.

https://www.memtest.org/download/5.01/memtest86+-5.01.usb.installer.zip

Edit: Co se týče zdroje, nejlepší by bylo si od někoho na pár hodin půjčit. Potom záleží, kolik hodláš investovat do nového.
Kvalitní značky jsou Seasonic, Be quiet! jiné do sestav nedávám, ale našli by se určitě další dobré značky.

No jo, tak to bývá. Tobě ale možé příčiny už ubývají. Systémem to nebude a pokud ti to při testu memtestem nehodí chybu, tak máš jistotu, že to nebude ani RAMkama.

Edit: Nemáš v okolí nějaký PC servis, že bys je za půllitra požádal o půjčení nějakého plonkovního zdroje, který používají na testy s tím, že pokud by se ukázalo, že ten tvůj je vadný, tak bys koupil nový zdroj u nich? Jinak poslední možnost je to tam zrovna odnést.

Napřed ale otestuj tu paměť, ať ho nekupuješ zbytečně.
Některé servisy dokonce poskytují diagnostiku závady zdarma a je na tobě, jestli si to vezmeš zdarma zpátky nebo si to necháš zrovna opravit.
U nás v Uherském Hradišti to měla třeba T.S. Bohemia. Musel bys pohledat v tvém okolí.

No v zátěži to nemám teď jak zjistit, ale zkoušel jsem FurMark a jiné aplikace a teplotně jsem se z žádnou nedostal přez 70 stupňů. Tuším že 68 nejvíc na grafice, deska někde 48? Voda v chladiči do 60.Teploty jsou super.