Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HD4870 vs HD4850

Zdravím lidi:)..chci se jen zeptat..budu kupovat new grafiku a nevím jestli se vyplatí si kupovat lepší HD4870 nebo horší HD4850..obě grafiky jsou docela slušně výkonné,ale pokud by měl někdo zkušenosti,tak by mě zajímalo,jestli ten výkon je opravdu odlišný...4870 stojí cca o 1800,- víc,tak jestli se to vyplatí:)

A ještě jedna otázka..mám desku ASUS M2N4-sli: product.jsp a zajímá mě,jestli na tuto desku půjdou obě tyto grafiky..v jedné diskuzi jsem četl,že deska může brzdit výkon u tak nové karty...děkuju za odpověď:)

Deska nemá PCIe2.0, ale to nemá význam, pokud nebudeš chtít použít CF.

Jinak grafika se dnes kupuje podle velikosti rozlišení, pokud máš monitor do 22" Wide nebo 20" normál (tj. 1600x1200 nebo 1680x1050), měla by ti stači na souč. hry 4850. Pokud máš takový monitor, nebo lepší, případně pokud myslíš, že kartu budeš používat déle a budeš chtít hrát dobře i budoucí tituly, je lepší jít do 4870.

Tak ok..asi koupim radši HD4850,ale ještě jedna věc..nemáte někdo zkušenosti jak s tim jede crysis?..ještě s procesorem AMD athlon X264 6000+ a 2Gb ram 800Mhz..nejsem zase tak náročnej na rozlišení..jel bych to na 1280x1024 a aspoň na vysoký detaily,ale aby to bylo hratelný..nevíte?:)

a kdyby někdo pls věděl něják zkušenostně kolik je potřeba zdroj na to HD4870 s nějákým slušným procesorem,tak pls napište..výrobce může kecat:)

to je pěkný..na DX10 dokonce hratelně:D...mno a koukal jsem,že spotřeba HD4870 je o 50W větší,než u HD4850...to by šlo..takže zhruba 280W při zátěži ta grafika+procesor 125W a dva HDD..to by měl ten zdroj vzít ne?..a ještě jednou...nevíte,jestli je možný,že ta deska může brzdit ten výkon grafárny?:)

V tom testu měli sestavu - viz:

základní desky eVGA nForce 790i Ultra SLI CK
pamětí 4x1GB Corsair DDR3 1800 CL7
čtyřjádrový procesor Core 2 Quad QX9650 (130W TDP)
diskové pole Raid 0 je sestaveno ze dvou disků WD Raptor 150MB
zdroj jsem použil OCZ 720W

Spotřeba celé sestavy byla:

Ve 2D měla HD4850 cca 153W/HD4870 - 187W
Ve 3D měla HD4850 (Crisis) cca 242W/HD4870 - 283W

S jednou, třeba i relativně žravější současnou grafikou, by to měl (vaši sestavu) Fortron BlueStorm II 500W slušně zvládnout - tím chci říci, že 4850/4870 jistě. Je to, svým způsobem i díky ceně/kvalitě, vlastně takový levný/dostupný/slušný základní zdroj pro tyto karty.