Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomalý internet

Zdravím, již několik měsíců v kuse moje internetové připojení kolísá a namísto 60mbps které je ve smlouvě, internet přes den běží 350kbs/5mbps.
Po rozhovoru s někým, který tomu prý 'rozumí'(servis té společnosti), jsem se dozvěděl že těch 60mbps je 'jenom' maximální rychlost, a protože je sít' rozvedená v paneláku do dalších deseti bytů, je tudíž očekávaná rychlost přes den 5/10mbps. Kéž by aspoň to, přihraní online her odezva kolísá z 20/150-500. ms
Ve smlouvě není žádná 'očekávaná' rychlost není, jiný poskytoval bohužel v okolí žádný není, a tak mne zajímá jak nejlépe bych měl postupovat při další konzultaci s poskytovatelem.
Děkuji za případné rady, hezký den.

Ve smlouvě určitě rychlost je - ale taky tam bývá agregace :-(

Nějaká garantovaná rychlost tam skoro určitě je, ale odezva obvykle garantovaná není.

Takže zaplatit "vyšší" tarif, kde budou garantované parametry …

Dneska mne volal servisak, že prý poladili anténu, možná by to proto mělo jet lépe. K tomu dodal že na novej rok je v paneláku plánovaná instalace rychlejšího cosi (nejsem vzdělaný v oboru), jenže vzhledem k tomu že mě končí zrovna na novej rok smlouva, není to jen kec jak si udržet zákazníka ? je pravda že panelak býval obydlen spíše staršími lidmi a tak kvůli jedné rodině by tu nejlepší techniku kdysi nenainstalovali.

Bylo by dobré prozradit, o jaké připojení typově jde, jaký další prvky jsou v cestě k testovacímu zařízení a na čem to testuješ, jak připojenovše. Pokud to nevíš, bylo by dobré prozradit název firmy a třeba to někdo za tebe možná zjistí.
A nelze dotaz brát vážně, když uvádíš rychlost v milibitech/s a v neznamych kbs