Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokles efektivity grafické karty

Zdravím, grafickou kartu používám už druhým rokem a začala mi nějakým způsobem ztrácet výkon. Například když hraju assassin's creed origins jede mi to okolo 60fps a gpu 100% a pochvilce mi to spadne pod 30fps a gpu pod 50%. To se stále opakuje. Mohl by mi někdo poradit jestli se to dá nějak opravit nebo si mám koupit novou grafickou kartu?

grafická karta: Sapphire Radeon RX 470, 4GB GDDR5 produkt
procesor: AMD Vishera FX-8350 produkt
základní deska: ASUS M5A78L-M LE/USB3 asus-m5a78l-m-le-usb3-d2915185.htm

Vymazal jsem disky a reinstaloval Windows 10. A ještě na procesoru mám teploty do 60°C a na gpu až 80°C. Podle mého názoru je to hodně. Ale když se podíváte na tu grafiku, tak ona má jeden malý větráček a jinak má pasivní chlazení. V té době co jsem si gpu vybíral tak nevím co mi probíhalo v hlavě.

Vypni zkusebne VSync.

Jestlize GPU jede pod 50%, tak zrejme neni problem v tom, ze by nestihala, ale jinde. Teploty v zatezi pod 80 GPU a pod 60 CPU jsou v poradku.

NMainstaluj si treba MSI Afterburner nebo nejaky jiny soft, kterym sleduj teploty, zatizeni CPU a GPU a FPS, treba neni vubec problem v grafice.