Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pada sťahovanie - Net ale nevypadne iba sa preruší sťahovanie z netu

Ahojte. Už dlhšie sa pasujem z problémom, že ak niečo sťahujem, napr. z uložto, sťahovanie sa niekoľko krát počas sťahovania preruší a musím stále klikať na "reload" daného súboru aby sťahovanie pokračovalo. Problém sa ale deje iba na pevnom PC, ktorý sa na router pripája cez Wifi USB adaptér. Príde mi to, že si PC nevie poradiť so sťahovaním rýchlosťou nad 30 Mbit pretože tento problém sa prejavuje iba keď sa pripájam na LTE Router s takouto rýchlosťou. Keď sa pripojím na DSL router s rýchlosťou 10 Mbit tak tam to ide bez problémov. LTE Router je určite OK, lebo keď sa naň pripojím cez notebook všetko ide OK. V problémovom PC som aj vymenil Wifi USB, Kompletne preinštaloval OS WIN10 a SW k USB Wifi a robí to aj tak a cez rôzne prehliadače. Napada niekoho kde môže byť problém? Ďakujem

plechová bedna stoláku stíní příjem wifi signálu tajným usb pidi adaptérem (jestli to nemá anténku, bude zisk antény 0db, to je k ničemu)
je celkem jedno, jestli je adaptér zapíchnutý zepředu, nebo zezadu kde kolem visí kabely (taky fungují jako stínění).
rozumnější výrobci proto k adaptérům přidávají krátký usb prodlužovák, můžeš dát adaptér nad bednu.

v paneláku bývá příjem wifi hodně zarušený od sousedů. nepíšeš, jestli jsi kontroloval nějaký volnější kanál:
pc: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=cs

když má signál v cestě více zdí, žádný zázrak s tím neuděláš. pak:
- buď vymyslet kudy v lištách natáhnout kabel,
- nebo ty zdi obejít přes pár powerline adaptérů.

Jedna sa o model wifi USB Tenda w311u+ ma to 3 dBi anténu a aj keď to pripojím z predu bedny, kde kable nie sú robi to to isté. Mám aj USB od TP-Linku a robí to to isté. Počas celej doby mi beží internetové rádio a to sa nepreruší nikdy, iba to sťahovanie. Keď sťahujem ide to plnou rýchlosťou a zrazu sa to preruší. Wifi routur je v rovnakej izbe a dostupna je iba moja wifi, žiadne rušenie inými frekvenciami apod. Nebývam v meste v byte ale v dome.

rádio stahuje celkem nízkou rychlostí a může být dopředu v cache, podobně jako youtube.
tenda je totální shit, ale anténku to má. ostatně jiný tplink dělá to samé. pak bych řekl že je problém v samotném usb v tom pc.

Wifi routur je v rovnakej izbe

nevidím jediný rozumný důvod, proč ten pc není připojený kabelem místo dokupování různých usb šidítek.

žial kábel nemam ako natiahnuť musel by byť po zemi a zavadzal by. Skúšal som to v rôzných USB portoch a keby mali byť zle, nešlo by ani kopírovať dáta na USB klúč podla mna. Ked sa ale ako som písal hore pripojím na router s DSL pripojením, kde to ide iba 10 Mbit tak všetko ide OK. Už si fakt neviem rady.

po zemi okolo celého pokoje zavazet nebude. a může mít délku až 100m.

nepoužíváš náhodou nějaký speciální vychytralý program k tomu usb wifi? měl by stačit jen ovladač, ale nic v "po spuštění".
nemáš na usb připojené nějaké divné krámy? shitová značka klávesnice, myši, kamera, ventilátor, lampička, ...

nastav wifi router napevno, nic na automatiku:
wireless security: wpa2 + aes
wireless bandwidth: 20mhz

ale stejně uvažuj o tom kabelu, jinak budeš řešit zbytečné problémy pořád.

IDM je zatiaľ Top, No1 na trhu sťahovákov:
https://www.internetdownloadmanager.com/download.html

IDM pre Firefox, doplnok na ťahanie priamo zo stránky:
https://getidmcc.com/

crack a zmenu v Registroch (HKEY_CURRENT_USER\Software\DownloadManager\LstCheck) si nájdi sám.
--------------------------------------
DNS v protokole IPv4 nastav, primárny 1.1.1.1 sekundár 8.8.8.8

Skript na vyčistenie DNS pre Notepad: *.bat
@echo off
ipconfig /release
ping -n 1 127.0.0.1 >nul
wmic path win32_networkadapterconfiguration where IPEnabled=TRUE call SetDNSServerSearchOrder()
ping -n 1 127.0.0.1 >nul
wmic path win32_networkadapterconfiguration where IPEnabled=TRUE call enabledhcp
ping -n 1 127.0.0.1 >nul
ipconfig /renew
ping -n 1 127.0.0.1 >nul
ipconfig /flushdns
ping -n 1 127.0.0.1 >nul
ipconfig /registerdns
ping -n 2 127.0.0.1 >nul
arp -d
ping -n 2 127.0.0.1 >nul
exit

-----------------------------------

Resetni si spinkou modem pod napájaním 230V, drž aspoň 30 sec., ako hluchý dvere, nech sa opakovane restetne modem.

-----------------------------------------

Pripoj sa sieťovým káblom k modemu, žiadne wifi zhovadilosti ti nepridajú.

-------------------------------------------------------------------------------------
Reklamuj u svojho providera výpadky, prerušenia, pripojenia.