Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafika - paměť

Dobrý den,
asi 2 týdny pozoruji, že mi hry běží o něco málo hůř. Moje grafika gtx 1050 má jen 2 GB paměti. GTA V jsem na ní hrál na high detaily, i když to bylo přes paměť grafiky, hra šla v pohodě na 50 FPS, paměť grafiky byla skoro plná, ale hra se nesekala. Nyní trošku jo, když to dám na střední detaily, tak mám stále 50 FPS, ale paměť grafiky by se měla zmenšit na 1,5 GB, ale po chvíli zase vyskočí na hodnotu kolem 2 GB. Chtěl bych se zeptat, jestli nevíte, jak tu grafiku spravit, jestli lze nějak pročistit paměť.
Děkuji s pozdravem Martin.

- Uvedené hodnoty vytizeni [VRAM] sledujes kde a jak ?
- Ta graficka karta si pronajme kolik potrebuje, s tim nic mimo nastaveni ve hre (detailu, vykreslovani, rozliseni, stinovani) neudelas.
- Toz ze zabira "2Gb" je normalni a bude ti to delat i u nisiho nastaveni. Na "VYSKE + STREDNI" bere "2Gb" i tak, na vysi detajli ukazoval "2Gb", ale v realite byla potreba kuprikladu "2,5", nebo "3Gb", na stredni treba "2Gb". V obou pripdech jsi na "100%" vyuziti [VRAM].
* Sam uvadis ze jsi oznacil moznost 'POUZIT NASTAVENI NAD DOSTUPNE Gb Grafické karty " viz "přes paměť grafiky" (v nastaveni polozek grafiky ve hre GTA5). Tak nenastavuj polozky v nastaveni nad dostupné "Gb" tvé grafické karty a mas to .. ;-)

- Tak pujde spis o samotné nastaveni jednotlivych polozek.
- V GTA 5 si muzu zvolit "Vysoké" detajle a pak donastavit jednotlivé polozky jako vyhlazovani na = OFF , mensi stiny = OFF a pritom stale v menu vidim ze jsem na "Vysoke" a budu mit vic [FPS] jako kdyz zadam/kliknu na "Pred-nastavené" → "STREDNI" detajle (kde uz je nastaveni pod-polozek treba - MSSA x2 , stredni stiny etc)..

Vy mi nerozumíte. Mám to třeba i u FIFY 19. Ještě před dvěma týdny mi to šlo normálně, na nejvyšší detaily, stálých 60 FPS při hře, 30 FPS při scénách atd. Poté se mi najednou hra trošku zasekávala a FPS byla úplně stejná, igrafická karta byla využívaná jen kolem 50 % a paměť jen kolem 1 - 1,5 GB. Tak jsem si poté v nastavení hry všiml, že mám zaškrtnuto na dx11, tak jsem to dal na auto. Ale od té doby hra sice běží dobře, ale při scénách nebo jíných záběrech se hra seká. A při hře je grafická paměť kolem 1970 - 2000 MB a grafika využívaná na 80-90%. Paměť RAM také je více zatěžovaná. Grafika je stará rok, gigabyte GTX 1050 2 GB. (před týdnem byl také vydaný update na ovladače grafiky)