Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Microsoft účet

Zdravím,
potřeboval jsem v PC vyměnit hardware, na což nemám buňky, tak jsem si to nechal spravit u jednoho pána - což není relevantní.
Jde o to, že v historii jsem zjistil, že ten pán se přihlásil (možná dokonce vytvořil? to není důležité asi) do microsoft účtu. Moc tomu nerozumim, ale údajně je to podobný šmíráctvo jako google účet.
PROSÍM PORAĎTE MI - je v tom (a jaký) nějaký problém se soukromím? Co všechno, proč a jak je v microsoft účtu? Znamená to, že dotyčný pán vidí moje aktivity na PC či netu? Bere ten účet informace z nějakých smazatelných cookie, z OS (že by se reinstaloval) nebo je "spojen" přímo z IP?
Osobně mám jen lokální účet a u toho hodlám zůstat, nechci se srát s žádným microsoftem a hlavně nechci, aby se mý aktivity objevovaly v účtu cizího týpka. (Nebo jestli se plašim zbytečně...? Nevím, nejsem znalec.)

Takže vysoce oceňuji jakékoli užitečné rady a info a mockrát díky za pomoc. :-)

A jinak všem přeji veselý vánoce! :puff:

To si taky říkám, na druhou stranu na google účtu je aktivita roky zpět před registrací a na mým kompu se nikdy dřív nikdo do MS nepřihlašoval/neregistroval, tak mám obavy, aby si to ten systém tak nějak debilně nevyložil. Krom toho - "nijak neznamená", chápu, ale vážně se to dá vyloučit? Případně podniknout nějaký "obranný kroky"?
Co se týče tvé analogie s googlem - neznamená to třeba, že je spojen dočasně, popřípadě jak dlouho anebo doby mýho vlastního přihlášení? (já si třeba fakt nechci pořizovat MS účet, nemám to zapotřebí)

Takže to tedy není takové svinstvo jako google a když se teda člověk odlhásí, tak to moji aktivitu či historii nebude shrabovat do účtu jako google?
Můžu se zeptat - ty máš MS účet? že jsi si tak jistý - nic ve zlým, jen mám obavy skrz to, co sem zatím přečet, navíc kvůli té analogii s googlem :?:

Tak to je diskutabilní, poněvadž mě se internetová aktivita do google účtu ukládá pořád, ať už jsem přihlášen nebo ne, a navzdory reinstalacím samotnýho PC v tom účtu mám uloženou aktivitu ROKY JEŠTĚ PŘED JEHO ZALOŽENÍM!
Podle toho beru taky MS.
Jestliže ty máš jinačí zkušenosti, tak bych měl začít pátrat, do jakého paralelního vesmíru jsem se propad :-?

Jo, a není to tak náhodou i s MS? žeby se ta historie windows či internetu tímhle způsobem dostala do účtu toho týpka, protože se tam přihlásil?
Sémantiku s historií před a po registraci googla řešit nehodlám - jde mi o MS, a podle této logiky by se ten problém u MS mohl vyskytnout, anebo jsem zas mimo? (ale prosím o technicky podrobné vysvětlení)

Přihlásil se k MS účtu ve Windows nebo jenom v prohlížeči? Ve druhém případě se tam určitě nic nepřenese. V prvním by sice mohlo, ale pouze z MS prohlížečů. A tak nějak mi z dotazů vyšlo, že ten ty nepoužíváš.
Ale i kdyby ano, tak historie už se dal nesynchronizuje, protože sám máš jenom lokální účet. A kdyby ti chtěl ukrást cokoliv z počítače, tak to nemusí dělat složitě přes MS účet, když si to mohl stáhnout přímo v době, kdy měl ten počítač v držení.

"typ aktivity nebo prohlížeč či aplikace"... přesně řečeno - znamená to, že se tam objeví, že byl použit prohlížeč, nebo přímo co se v něm hledalo třeba. nebo použití aplikace - třeba gomplayer, se ukáže jen to, nebo i co se v něm přehrávalo? (A jiný informace o používání než "nedávná aktivita" tam nejsou, chápu to správně?)
A pouze tedy pokud je někdo přihlášen, nikoli před či po něm, takto - je to 100%?

(přečet jsem to celé, ale potřebuju prostě všechno jasně a zcela konkrétně - už jsem takovej a chci jistotu, že to je v klidu, na to potřebuju vědět přesně, jak to funguje)
přehrávač ok. platí to i o prohlížeči? "úspěšné či neúspěšné" - takže se tam objevují aktivity i bez přihlášení, že?
A určitě tam je jediný záznam o aktivitě jen ten "nedávná aktivita (za poslední měsíc)"?
Prosím tě odpověz mi na všechny ty moje přiblblý, ujišťovací dotazy s technickýma podrobnostma. Velmi si vážím informací od zlatého rádce a chci mít už konečně 100% jasno. :i:

Pro "lepší bezpečnost", by tam teda ale mohli být i konkrétnější věci jako třeba historie prohlížeče apod. Ale není to tam teda, říkáš, nic takovýho, správně? (pardon, jsem detailista.)

Takže děkuju za všechno. Vážně se teda nemusím tohohle obávat a hodit se konečně do klidu...
(Vážím si pomoci a doufám, že jsem nebyl příliš otravnej, prostě jsem měl obavy a chtěl jsem všechno zcela jasně, konkrétně, stručně, no... nejradši bych měl i screen - se zakrytýma osobníma informacema pochopitelně - ale nic se nemá přehánět.)

Nikdo ti to nenutí, ale k některým věcem ten MS účet je dobrý. K účtu se můžeš přihlásit nezávisle na přihlašování do Win a změnit si heslo. Oblíbené "šmírování" s MS účtem vcelku nesouvisí.

Ve Windows 10 mas v nastaveni - ucty jasne videt vsechny ucty v tom PC. S admin pravy muzes cizi ucty smazat a ponechat jen svuj ucet.

Mas licenci Windows prirazenu k nejakemu uctu u Microsoftu nebo mas licenci prirazenu k tvemu hardwaru?

Vedet, jakou mas licenci, musis ty sam. To ti tu tezko nekdo dokaze rict.

Pokud ten cizi clovek nema tu licenci Windows 10 zaregistrovanu na sebe, tak te preci nezajima, jeho ucet v nastaveni smazes a vic s nim nemas nic spolecneho a nic tveho nemuze videt.