Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zdroje - Levnější Be quiet! nebo dražší Seasonic?

Zdravíčko, vybírám mezi těmito zdroji: Be quiet! a Seasonic
Skládám nový PC s 1060 3gb a jelikož budu overclockovat ryzen 3 1200 na něco mezi 3.7 a 3.9 Ghz budu potřebovat silnější zdroj (kalkulačka ukázala 424W v případě 3.8 Ghz a 2,9V Zde).
Snažím se co nejvíc ušetřit aby se sestava bez příslušenství vlezla co nejvíc pod 15 000, proto uvádím Be quiet! jinak bych neváhal a bral bych Seasonic.
Ještě přemýšlím nad tímhle Seasonic2 což bude možná i nejlepší volba z těch 3 co se týče ceny/kvality (podle mě ten bequiet stejně vypadá nejlíp :D).
Co myslíte? Díky za všechny odpovědi :)

Řešení:

Z tohohle pohledu je lepic stitku az na par vyjimek (cislovku: 2) kazdy, firmy kde se zdroje skutecne vyrabeji spocitas na prstech obou rukou nesikovneho drevorubce ;-) Kazdy dostane co si zaplati, a jestli si necha poskladat u FSP Group, Seasonicu nebo Channel Well je relativne jedno. Potazmo pod nekterymi znackami najdes zdroje vyrobene "u vsech".

- skutecna znacka a vyrobce: Seasonic, a s prihmourenim vsech oci FSP Group/Fortron. Kdo dalsi si sam vyrabi zdroje? Schvalne. A mimochodem, mne osobne Seasonic v minulosti nemalo zklamal.

Tady ty hlášky o lepičích štítků, oem atd. fakt miluju:-) nato se fakt dávno nehraje.
Od FSP dostaneš to co si zaplatíš, bazmek nebo špičku, jejich výrobní linka je daleko lepší než má SS (ten nemá ani vlastní PCBa)
Zrovna tady ten S12ii by měl stát tak 1000 korun podle toho co nabízí v dnešní době ( žádné ocp,otp, skupina regulace) ochraný čip z roku 2004 který byl pro zdroje vyrobené před 20ti lety?
Be guiet 9 to je takoví lepší průměr, za rohem v poradně to cpou do 10ti sestav denně, a ještě sem tam nezaznamenal jedinou stížnost na něj.
//já osobně Be q, až od modelů 10, SS od focusu.

Na to se samozřejmě hraje. Někdo si může pamatovat třeba na Enermax a jeho kvalitativní sešup poté, co začal jen lepit štítky.
Já osobně nějaké ochrany neřeším, protože kvalitní zdroj se do takové situace dostat ani snad nemůže. Daleko podstatnější je nadimenzování všech komponent podléhajících postupné zkáze (kondenzátory např.), což celkem jednoznačně odráží délka záruky.

S12 jsem měl okolo 7 let, běhal každý den minimálně 8 hodin - naprosto spolehlivě. A když umřel, tak sebou nevzal nic. Takové prase, abych jej přetěžoval, nejsem.

O recenzích vím četl sem je dřív když už sem ten PSU měl,ale fakt je že kondíky jsou po x letech v naprostém pořádku (což se tam zmiňuje jako že asi hlavní důvod proč zkape brzo ten PSU) a dosti lidem to ještě jede v kompech,samozřejmě plno jich už je v i křemíkovém nebi jako u ostatních značek.:-)

Tím nechci říct že bych něco takhle osazenýho dneska koupil,tenkrát byl na skladě tenhle jenom co mě ještě v záruce vyhořel ten shit Colorsit co sem tam měl...Na můj kus si taky ovšem nemůžu absolutně v ničem stěžovat a jede pořád jak novej po 9 letech.:-)

Technicky vzato, rozdíl tam je. Zatím co AMD vyrábí digitální obvody (jejichž kontrola kvality a spolehlivost jede v intencích six sigma), výrobci zdrojů vyrábějí naopak analogové (spolehlivost je úplně jinde - už z podstaty věci).

Proto taky za ty roky prošlo tolik značek zdrojů, protože většina z nich nakonec "uhne" směrem k nízké kvalitě. Výjimkou je snad jen ten Seasonic a Delta.

Zadal jsem všechny komponenty ze sestavy a kalkulačka ukázala 424W, 1060 uvádí doporučeno 400W ale to každý ví, že se uvádí předimenzované. Já bych těm 424W klidně věřil, a i kdyby to bylo víc tak všechny zdroje co jsem uvedl by to měly pokrýt. Jinak díky za radu.

Možná to dám až na 3.9 Ghz, pokud se to neuvaří :D Chci mít jistotu, že to zdroj zvládne. 400W bq11 je zase za 1,5k takže bych nic neušetříl oproti seasonicu 520w. Ta kalkulačka je celkem trusted takže bych tomu věřil, píše to 374W load wattage což je maximální hodnota co by MĚL zdroj dosáhnout, ale v některých případech by to mohlo přestřelit tak tam je těch 424 jako pojistka, mají to tam popsaný u výsledků :D

Ty jako expert na zdroje si to jistě najdeš sám.
Pokud má tento kousek/model čtyři varianty s certifikací S.....B....... a ?, různou +12 V/A větev a navíc ta "moderní" ochrana více méně je nefunkční + některý se nevejde do standartu ATX, tak moc důvěry nebudí.
(jo a pokud soused sere po zahradě, tak to neznamená, že musím taky)

Dobře: připustím, že ten správný nový model je použitelný, ovšem je na trhu tak krátce, takže kde je jistota, že se dočká alespoň konce záruky?
Nemůžu doporučovat cosi o čem nejsem přesvědčen, že to nejsou jen vyhozené peníze a navíc ne moje.
(žádný jednorázový krátkodobý test neurčuje jak na tom ten či onen bazmek skutečně je, na to jsou zdroje příliš důležité/nejdůležitější komponenty v každé sestavě)

Když už si čteš toho Bočka, tak ti sem dám jeden jeho výrok na JG:

S12II byla dobrá platforma. Nyní za stejnou cenu doporučuji Cooler Master GM, přestože má špičkové čepice. Platforma je daleko nadřazená, fungují všechny ochrany a není hlasitý jako vrtulník.

//máš proto nějaké vysvětlení? proč dává Boček přednost "lepiči štítků s horšíma kondíkama"?

Ta sestava bude mít max. spotřebu do 300W

Nechce se mi věřit že by kalkulačka ukazovala až tak nahovno, psal jsem, že budu overclockovat procesor a možná že ještě o 0,1 Ghz víc než jsem uváděl.

Když si to tak pročítám tak si tím BQ už si nejsem tak jistý (a to že je jeden novější nebo starší to mi je fakt jedno, záleží snad na kvalitě, ne?). Tohle je ta sestava, do které chci zdroj dávat.
Dobře, pokud ta kalkulačka lže a opravu PC sežere max 400W, jaký zdroj za stejnou cenu jako ten BQ ale vyšší kvality bych tam měl strčit?

Jinak podle mě tedy bude asi úplně nejlepší tento, co na něj říkáte? Splňuje snad všechno - je to seasonic (takže kvalitní), není to BQ (takže není od fortronotonortonu), má dost W podle kalkulačky a má dost W podle vás, je na tom cenově stejně jako ten BQ a ještě k tomu je černý takže se bude hodit do prosklené skříně :D

Samo sebou, že ta kalkulačka mele nesmysly.
Hrubý odhad:
G.karta 120 TDP (W) + procesor 65 TDP + 50 W zbytek/ deska, disky ...... = 235 W.

Jinak test/spotřeba nV 1060 -

https://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/43879-3-vs-6-gb-pameti-na-msi-geforce-gtx-1060-gaming-x?start=32

a to s procesorem 130TDP navíc OC/taktěným.

Season 430 dává na +12V větvích 395 W takže je dostatečný i s rezervou.
Season 520 dává na +12V větvích 480 W takže kdo se "bojí" vzhůru do něho

Jinak podle mě tedy bude asi úplně nejlepší tento, co na něj říkáte? Splňuje snad všechno - je to seasonic (takže kvalitní), není to BQ (takže není od fortronotonortonu

Tak to už je hodně velký skok od BQ to ti CG.
To už rači poslechni krmiče živèho mýtu ježka a kup ten kram S12II.

//jinak nechals sis rychle vymydlit mozek tím že co je od FSP je špátné.

Všechno není špatné, ale Futrón je firma, která nemá stavovskou čest, a proto se zdráhám cokoli od nich doporučovat. Oni jsou schopní a ochotní klidně dodávat laciné šmejdy, když dostanou takovou objednávku (viz Eurocase), jsou schopní "slevit" kvalitu v zájmu nižších cen.

Můžou mít stokrát dobré recenze na ten či onen model, ale já jim už nevěřím - a to byly doby (pravda, už hodně dávno), kdy jsem na Fortronech stavěl prakticky 100% počítačů. Prostě tu už není garance, že další várka zdrojů nebude jiná, než ta předešlá, ačkoli se partnumber nezměnil. Místo toho raději půjdu do seasonica, který možná není bůhví co, ale dává záruky a hlavně je spolehlivý a důvěryhodný.

Ono asi nejlépe a v kostce je to shrnuto tady: https://diit.cz/clanek/fortron-ax400-pnf-eurocase proč Fortron ne.

Já tě chápu, ale nejde donekonečna vycházet s toho co bylo před x lety a co napsal nějaký věřte nevěřte pán.
Člověk musí být furt v obraze tady v tom a čerpat i jinde, ne čekat až jednou za 3 roky vypustí Boček nějakou svoji teorii. Pavel Boček byl aktivní hodně let na JG, pak začal psát nějaké bludy dostal ban a od té doby nevydal žádnou rec.
Když ti řeknu že slavná Delta bude vyrábět pro CoolerMaster " ano pro lepiče štítků" budeš věřit?
Jj časy se mění

Hele, mně je to jedno. Sám používám Focus a nemíním se od Seasonicu vzdálit, nestojí to za to, prostě nemusím nic řešit, koupím a funguje. Že se u C-M zrovna rozhodli pro Deltu mě nijak nevzrušuje, protože za půl roku to u těchto lepičů štítků bude zase jinak a já nemíním ztrácet čas tím, že budu pátrat po tom, zda stále platí, že lepič náhodou vsadil na kvalitní provedení a že "náhodou" už pod stejnou značkou nelifruje nějaké shity.

Čas je drahý, a proto nemá smysl hledat zlaté valouny v haldách sraček u lepičů, jestli mě chápeš.

Kolotoč, nevím jestli je to hovadina doporučit novej PSU místo 7 let starýho i když byl na svojí dobu Ok (ono totiž jak tam hází s cenama 300 + - tak za dvě stovky navíc má špičkovou 11 řadu 500W),tj nějakej vývoj a technologie ti asi nic neříká co,jinak SS cpal taky do svejch určitejch PSU Teapo kondíky když už si to dole zmínil ......;-)

Protože skupinová regulace napětí, toje nejstarší lowend pod kterým už nic horšího není. Proto už se tyto jednoty takto řízené do nových systémů moc nedoporučují. + ktomu žádné OCP na +12V, žádné OTP, takže když se ucpe ventilátor nebo skape tak ahoj baby.( jo jsou to vzácné scénáře ale stát se může)
Platformy založené na nezávislé regulaci napětí DC-DC,kde jsou jednotlivé větve regulované zvlášt jsou do dnešních systému lepší. Toto řešení zlepšuje regulaci napětí regulaci zatížení, výkon při přetížení, učinost a cosi další..
Toje ta citace toho bočka o nadřazenosti :

S12II byla dobrá platforma. Nyní za stejnou cenu doporučuji Cooler Master GM, přestože má špičkové čepice. Platforma je daleko nadřazená, fungují všechny ochrany a není hlasitý jako vrtulník.

Doplním že dřív byla dc-dc výsada jen drahých jednotek, ted když to máme i u levnějších modelů, proč tomu nedat přednost že.

Že není 600w potřeba už bylo zmíněno nazáčtku.
Ano na diskuze o psu lepší místo neexistuje, proto sem to tam hodil a ejhle corsair, bq fsp, nikde žádné ss.
Mohl bych se tam ptám záměrně na ss krám do nejmenších detailů, ale vymydleným mozkům by to stejně nestačilo.
Vyjádření od Masky mě stačí, to je testr na tweakers.net a mohl bych přitáhnout další. A ujištuju tě že tam si nikdo bludy psát nedovolí. Jestli máte nato koule možete tam jít obhajovat, ale argumenty "já to mam doma" vám stačit nebudou.

Tak ještě jednou, mě absolutno nezajímá jakýsi tester, snad jenom pokud jde o novinku a chci se seznámit s parametry.
Daleko více je zajímavé kolik třeba onen chlapec postaví strojů s daným zdrojem, kolik jich z toho zdechne, jaká je dlouhodobá životnost ................
Proto nevidím důvod kdesi něco obhajovat, nemám to zapotřebí, stačí mi vlastní zkušenost abych věděl na co se můžu spolehnout.
(kdysi to byl, Enermax a už pár let jeto Season)

Tebe to nezajímá ,ale první cos v tomto vlákně hledal byla nějaká špína od nějakého testra na BQ S9, a ani to jsi nedokázal pane vachmajstr.
Myslím že tady už dost lidí napsalo že tyto značky používá a jsou v pohodě, a lidi by měli vědět že skládat se dá v klidu bez rizika i na dalších značkách. Že tady nějaký ježek, žába ty a osobní "lajkař"-duševní mrzák mločík propagujete jednu značku za každou cenu a zbytek jsou šmejdy je špátné.
Na JG jsem to založil s jediným cílem, aby lidi viděli i názor profíka který se tím živí a ví o čem mluví.

Nečekal jsem že jednoduchým tématem na výběr mezi dvěma zdroji rozpoutám třetí světovou. No pán v masce jasně říká že pokud chci ušetřit mám jít do fortronu, pokud chci tichý zdroj tak bq a pokud chci kvalitu a výkon tak corsair. Všechny 3 zdroje jsou v nabídce aspoň přes rok a když googlím tak nějaký stížnosti nevidím. Ten corsair se mi líbí a není ani tak drahý, takže je asi rozhodnuto. Díky za názory vás obou a že jsem se něco přiučil, zdroje fakt nikdy nebylo něco v čem bych se vyznal (ještě tento rok jsem si myslel že doporučená wattage zdrojů uvedená u grafických karet je opravdu wattage co ta grafická karta bude potřebovat) :D
Jinak když se tak dívám na to johnnyguru.com tak je tam 113 000 postů jen o zdrojích, na tom asi něco bude :D