Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formát videa

Ahojte,
Potrebujem pomôcť pri výbere formátu na video. Má to byť kvalitný obraz, zvuk, FPS-aby nedropovali,...
Ja poznám len MP4 a MKV. Podľa mňa je medzi nimi aj lepšia kvalita.

Mám na výber:
1. FLV
2. MP4
3. MOV
4. MKV
5. TS
6. M3U8

Ktoré by som si mal vybrať podľa vás??

Jak bylo receno - tohle je "kontainer" = je zpusob jak je to zabaleno, nesouvisi nijak s formatem a kodekem videa. Pro streaming je nejvhodnejsi kodek .h264 nebo .h265 (HEVC), ale je vic nez vhodne mit pro encoding HW podporu - nVidia NVENC, Intel QSV... Bitrate a rozliseni bude vzdy kompromis kvalita vs. propustnost site. Nizsi datovy tok pri stejne kvalite bude pri HEVC - .h265