Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Redukce DVI na HDMI

Dobrý den,
nedávno jsem měnil u mého pc GPU na MSI GeForce 1060 6GB
a zjistil jsem, že má pouze jeden DVI výstup a dále jen 3x HDMI.
Bohužel jsem měl předtím 2x 144Hz monitory připojené přes DVI kabely,
které 144Hz podporují a vše funguvalo tak jak mělo.
Aktuálně je jeden z monitorů připojen přes HDMI, který evidentně (alespoň tento)
144Hz nepodporuje a hází mi tam 60, což tam ve finále dělá neplechu.

Napadá mě buď redukce, nebo koupě kvalitnějšího HDMI kabelu,
ale netuším, když budu mít samce DVI a samici HDMI - 2 kabely mezi
PC a monitorem, který z daných kabelů ve finále bude fungovat?
Půjde mi nahodit 144Hz, nebo vpodstatě bude zase monitor zapojen skrz HDMI?

Druhá varianta je kvalitnější HDMI kabel, ale není lepší mít oba monitory přes DVI?

V počítačích se vyznám tak středně dobře, takže úplně netuším.

Díky za odpovědi.

Napadá mě buď redukce, nebo koupě kvalitnějšího HDMI kabelu,

- O tom by se dalo popripade uvazovat, kdy tva graficka karta a monitor podporovala [HDMI 2.0], jinak nemyslim ze zmena samotného kabelu v tomto pripade neco zmeni ;-)
- Co mas za grafickou kartu a monitor ?

ale není lepší mít oba monitory přes DVI?

- Mohlo.

- Myslim ze stacit nebude. Jestli si dobre vzpominam [DVI-D] 144Hz nezvladne, na konci by meselo byt [DVI-I] (nechávám radeji na overeni, ale s [DVI-D] das IMHO v FHD@1080p max 120Hz)
* Jinak nemusis kupovat primo kabel, staci ti jen DP > [DVI-I] « adapter » (prevodnik z DP na DVI-I neni tusim potreba, ale i to nechavam radeji na overeni od ostatnich).