Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prapodivný problém s výkonem GPU/CPU

Dobrý den,
koupil jsem si po dlouhé době novou grafiku asus rx560 4gb (upgradoval jsem z nvidie gt630). První jsem samozřejmě stáhl nové ovladače, chvíli se rozkoukával, šťoural se v radeon settings, a pak se rozhodl tu gpu otestovat ve Fortnite. Rozlišení 1920x1080 (maximální) a detaili 100%, a tady začíná ten nepochopitelný problém. V některých oblastech samozřejmě 120 fps, v některých to droplo i na 45fps, a tak jsem se rozhodl, že chci upřednostnit stabilních 60fps nad kvalitou. Zjistil jsem, že i když snížím rozlišení a detaili na na nejhorší z nejhorších (a grafika té hry se citelně zhoršila) tak ty fps jsou totálně, úplně přesně ty samé. Ať měním kvalitu jak chci, tak s fps to ani nehne. Je možné, že je to nějakým způsobem zapříčeněno tím, že by moje CPU mohla brzdit tu GPU? Moje CPU (Přesněji APU) je AMD-A8 7600 (3.3ghz). Je vůbec možné, že to bude tu gpu brzdit?
Ještě dodám, že i když mám třeba 80, 90, 100fps tak se ten fortnite seká, jakobych hrál třeba na 55 fps.
Jsem absolutně bezradný, takže vážné prosím o odpověď, a ať vás napadne jakákoli maličkost, tak všechno vyzkouším.Jo a když jsem se koukal, tak CPU je při hře v průměru 80-95% "zaneprázdněný" GPU 60-95% a RAM cca 55%.

Ahoj,
ovladače od minulé grafiky jsem neodinstaloval, pravděpodobně jsou pořád v počítači, předpokládal jsem, že nebudou dělat problémy, každopádně zkusím to a do 5 minut ti dám vědět, ale pochybuji, že tohle řešení bude fungovat.

No tak dozvěděl jsem se, že (v případě že to dělá cpu, což je velice pravděpodobně smutná pravda) mi asi nepomůže ani nové cpu, ale budu muset vyměnit celou základní desku+ram, na což nemám peníze, takže jestli máte jakýkoli, jakýkoli jiný nápad, tak sem s ním :/