Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ramky - použitelné pouze 400 MB

Dobrý den koupil jsem si do svého starého počítače ramky jsou 1GB velké, ještě DDR2 když jsem se podíval do BIOSu tak mi to napsalo že je použitelné pouze 400 mb me to normální, jak to opravit? Děkuji za pomoc

Změna předmětu, původně: Ramky (host)

Ramku jsem zatím jenom vyndal a znovu vrátil a najednou má 502mb čím to může být?

- A tu informaci vidis presne kde ? Jestli se divas pres "spravce uloh" , tak neni nahodou pod tou [RAM] zbytek preadresovany (rezervovany pro hardware) na "EMS"_Expanded memory ? Kolik ti ukazuje "BIOS" ?
- Mohl by jsi spustit [PowerShell] a vlozit nasledujici prikaz :
* Prikaz jen vypise informace o tvé RAM. Jako velikost, frekvenci, ve kterém je slote etc.

Get-CimInstance win32_physicalmemory | Format-Table Manufacturer,Banklabel,Configuredclockspeed,Devicelocator,Capacity -autosize

* Vysledek okopiruj a vloz ho prosim zpet do prispevku.