Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkrat PC zdroje přes vadnou klávesnici

Dobrý den,

mám takový problém, respektivě má ho známý ale řeším ho já. Před asi týdnem dělal předvánoční úklid a když vyčistil klávesnici tak při zmáčkutí tlačítka podsvícení v klávesnici na tom místě dost silně "střelilo", vyhodilo mu to pojistky v celém baráku a od té chvíle měl počítač mrtvý. Když jsem se na PC díval tak jsem nenašel žádné známky toho že by něco vyhořelo, vzhledem k tomu, že nesvítila kontrolka Standby Power na desce jsem usoudil, že je zdroj zničený tak jsem ani nezkoušel PC znovu zapínat. Vytáhnul jsem grafiku a zkusil připojit jiný zdroj, pouze přívod do desky a kontrolka normálně svítí, jeho grafiku jsem vyzkoušel u mě a jede bez problému. Chtěl bych se zeptat jestli je možné, že to schytal jen zdroj a nebo jestli mohlo dojít i k zničení jiných komponent. Předpokládám, že pokud by byla spálená deska tak nebude svítit nebo pokud by to vyzkratovalo celý PC tak by grafika nebyla funkční. Předem děkuji za odpovědi a také předem říkám, že ano je to možná moje lenost ale nejsem servis a navíc některé jeho komponenty nejsou kompatibilní s mým PC takže to nemůžu testovat pokus-omyl co funguje a co ne.

Díky za odpověď. Ten jiný zdroj který jsem zkoušel je dost starý takže nemá konektory které bych potřeboval abych jím nahradil ten vadný, připojil jsem jen 24-pin abych zjistil jestli není v čudu celá deska... Předpokládám, že pokud by to spálilo celou desku tak by nesvítila že je ok. Jen mě zajímalo jestli to mohly odnést i ostatní komponenty, CPU, RAMky, disky když je grafika v pořádku a deska se zdá taky...

To nezjistíš dokud vše nezapojíš. I mrtvá deska může svítit a klidně se mohou točit i ventilátory.
U CPU a RAM je minimální riziko ze je zdroj odpálí. U komponent které jsou připojené ke zdroji na přímo (HDD/SSD, Deska atd) je riziko velké, kort když se jedná o levnej nekvalitní zdroj.