Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Batéria v NB

Zdravím, chcel som sa opýtať, že či sa môže znižovať kapacita batérie na noťasi keď je stále zapojený v sieti a na baterku ho používam asi maximálne 10 minut za týždeň. Či to ovplyvní kapacitu batérie keby ho v budúcnosti potrebujem napríklad hodinu používať.

Inteligentni notebook nabije baterku na 99% a necha ji tak, dokud kapacita vyrazne nepoklesne. Rozhodne ji trvale nedobiji, nebo by aspon nemel.
Nedoporucoval bych baterku vyndat - takove nekontrolovane samovybijeni obcas zmate integrovanou elektroniku a baterka pak nemusi fungovat na 100%