Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava do 40tisíc

Chtěl bych si sestavit nějaký lepší výkonný herní pc cca do 40tisíc. Zvolil jsem následující sestavu. Mohl by mi někdo poradit či napsat názor a popřípadě říci co bych měl na této sestavě zlepšit nebo vyměnit? Možná to chlazení bych chtěl vodní. Můžete mi nějaké doporučit pro tuto sestavu?

Procesor: Intel Core i5-9600K

Chlazení: SilentiumPC Fera 3 HE1224

Motherboard: MSI MPG Z390 GAMING PLUS

Ram: HyperX 16GB KIT DDR4 3466MHz CL19 Fury White Series

Grafická karta: MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G

SSD: Samsung 860 EVO 250GB

HDD: Seagate BarraCuda 2TB

Zdroj: EVGA SuperNOVA 650 G3

PC skřín: NZXT H500 černo-červená

Dobrá, takže to shrnu - Intel má vyšší IPC (v řádu procent), vyšší spotřebu (při využití maximálního dostupného výkonu), a PODSTATNĚ vyšší cenu (v řádu desítek procent) v poměru k IPC, vše vzhledem k AMD.
Výhled následujícího pololetí až tří kvartálů je ten, že přestane platit i to o IPC.
A to už vůbec nemluvím o platformě, na které to má fungovat, kdy Intel má problém udržet kompatibilitu v rámci jednoho socketu pro dvě generace procesoru, zatímco AMD je schopno garantovat kompatibilitu pro tři (a více) generací cpu.
Mám pokračovat, nebo ještě musím studovat také?

AMD je schopno garantovat kompatibilitu pro tři (a více) generací cpu.

Jenže u Intelu si koupil CPU a i5 /i7 byla použitelná na hodně dlouho což o AMD říct nemůžeš,AM4 pro změnu co z toho v reálu že můžeš použít po víc generací do DDR5 tj 2019,nikdo nekupuje snad HW a nemění každej rok ty tři generace jsou ca tři roky tj doba záruky,takže jediná výhoda tohoto že když chcípne prkno koupíš nový nic víc.

Jedinou výhodou AMD je cena protože nemá cenu si za pár FPS připlácet X litrů .....

PODSTATNĚ vyšší cenu

Ano, cena se jeví jako jednoznačná výhoda, ale jen do okamžiku budoucího upgrade. Zatímco ten Intel obratem ruky výhodně prodáš, co budeš dělat s tím Ryzenem 2xxx. Nebo ty opravdu vidíš kvantum možností z čeho se dá smysluplně upgradovat na Ryzen 2xxx, že se o něj budou na bazarech prát? A rázem je cenová výhoda fuč.

problém udržet kompatibilitu

Pro kompatibilitu není důležitý socket, ale limitní jsou vlastnosti chipsetu. Podle zahraničích for, zabývajících se shromažďováním a analýzou různých prohlášení/vyhlášení/úniků informací řeší AMD dilema. Dodržet slib kompatibility ale nárůst výkonu bude malý, nebo v IPC dohnat (ale spíš překonat) Intel, ale pak to bude muset být na nových chipsetech, tedy nová deska. Jistě, jsou to jen spekulace. Ten limit chipsetu tu ale je, a proto ten tvůj optimismus o výhodnosti Ryzenu nesdílím.

nebo ještě musím studovat také

To záleží na tom, jestli se chceš něco dozvědět, nebo stačí, že opakuješ "pravdy" fanklubu.