Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nerozumim popisku zakladni desky

Připojení disků umožňuje integrovaný řadič se dvěma porty rychlého rozhraní Serial ATA II a jedním kanálem Ultra ATA, lze tedy připojit až 4 zařízení.

Asi blba otazka, ale proc 4 a ne 3 ? Znamena to, ze v jednom je radic se 3 mi pozicemi a jeden je volny ?

Tak porad problem. Stejny produkt, ale jinej pospis.

product.jsp

Základní deska GIGABYTE M61PME-S2 - nForce430

Technické parametry
Základní parametry:

* Patice: Socket AM2
* Čipová sada: nForce 430
* Maximální rychlost sběrnice PCIE: 16

Konektory:

* Řadič LAN
* Řadič USB 2.0
* VGA
* Výstupy VGA: D-sub

Diskové řadiče:

* Počet IDE konektorů: 1
* Počet SATA konektorů: 2

Integrované technologie:

* Integrované grafické jádro: nVidia GeForce 6100

Ostatní parametry:

* Rozměry základní desky [mm]: 244 x 225

Typy sběrnic:

* Počet slotů PCI: 2
* Maximální rychlost sběrnice PCIE: 16
* Počet slotů PCI-Express 16x: 1
* Počet slotů PCI-Express 1x: 1

Paměti:

* Podporované paměťové technologie: DDR2 SDRAM PC4300, DDR2 SDRAM PC5300, DDR2 SDRAM PC6400, Dual DDR2
* Počet paměťových slotů: 2
* Maximální velikost paměti [GB]: 8

gigabyte-m61pme-s2-d91938.htm

Základní deska GIGABYTE M61PME-S2 - nForce430

Parametry a specifikace:

Procesory:
Patice: Socket AM2
Podporované procesory: AMD Athlon 64 X2 / Athlon 64 FX / Athlon 64/ Sempron/ Phenom
FSB Hyper Transport až 1 GHz

Čipset:
NVIDIA nForce 430

Paměti:
Dvoukanálový řadič pamětí
2 sloty pro max. 8 GB paměti
Podporuje 240 pinové paměti DDR2 533/667/800 MHz, napětí 1,8 V

Rozšiřující sloty:
1 x PCI Express x16
1 x PCI Express x1
2 x PCI

Řadiče disků:
2 x Serial ATA II (max. 2 zařízení)
1 x Ultra ATA 133 (max. 2 zařízení)
Podpora RAID 0, 1, 0+1

Síťová karta:
Ethernet LAN 10/ 100 MBs

Audio:
6-kanálové High Definition Audio ADI

Vstupy a výstupy:
4 x USB 2.0
2 x PS/2
1 x Paralelní port
1 x sériový port
1 x RJ-45
1 x Audio I/O

Napájení:
1 x 24 pinů ATX 2.0
1 x 4 piny ATX 12 V

Rozměry:
mATX

Jo, souhlas. Takze zatimni stav:

CoolerMaster Elite 333 RC-333-KKN1-GP
Redukce SATA - napájení
Patriot DIMM 1024MB DDR II 800MHz PSD21G8002
AMD Athlon 64 LE-1620 (socket AM2) BOX ADH1620DHBOX (ale mozna dam ten sempron)
Fortron ATX-350PNF 350W na cestě
Gigabyte GA-MA78GM-S2H - AMD 780G

+ komponenty z jineho PC

WD Caviar 20 GB HDD prozatim + kablik
DVD + kablik
klavesnice
mys

Otazka zni, toto jine PC ma nejake poruchy, seka se a neni jasne z jakeho duvodu. Podezreni je na RAM nebo desku, ale jistota to neni a ani kombinace neni vyloucena. Nemuzou mi starsi komponenty nejak poskodit ty nove, napr. kdyby se ta DVD ci disk prehrival pripadne kdyby IDE kablik byl nejkde poskozenej apod.?

A jeste otazka, zda je potreba nejaky chladic ? (i ty mohu vzit z jineho PC - mam tam jeden velky a jeden maly :-) )

Jo - to uz vypada lip ;-). Starsi komponenty ti desku neodpali, pokud jsou vporadku. Taky zatim nebudes potrebovat tu redukci - tva zarizeni jsou PATA, na coz ma Fortron dostatek Molexu. Pamatuj ale na to, ze vic nez dva ATA bazmeky nepripojis - deska ma pouze jeden port. Disk a DVD budou muset byt na jedne ksande - mas overeno, ze se snesou?

tak ten sempron pry na tu desku ne, alespon v popisu neni vyjmenovan jako moznej.

POZOR: prave ze je podezreni, ze nektera komponenta a mozno i vice v poradku neni, zel nepovedlo se ani testy zjistit, ktery... nekdy to pc jede dlouho, nekdy se ani nespusti.. nejcasteji se zapne nacitani z dvd (ale dela to i s jinou cd-romkou) a pak vytuhne. Ale dela to i jine chybky. Jindy to i nekolik hodin jede, ale jsou postupy, jak to rychle ihned shodit. Staci spustit napr. narocnejsi aplikaci atd. takze typuji na problem v RAM. I HDD jsem tam mel jinej a nepomohlo. Ram jsem tam jeste nemel moznost vyzkouset jinou. Teoreticky i IDE kabliky by mohly byt v tahu, cokoliv. Takze radeji mam koupit vse nove i hdd atd ?

Z toho i vyplyva, ze overeno to nema. ::)

Co ty chladice ? Bude potreba ?

1. Support for Socket AM2+/ AM2 processors: AMD Phenom™FX processor/ AMD Phenom™ processor/ AMD Athlon™ 64 FX processor/AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core processor/AMD Athlon™ 64 processor/AMD Sempron™ processor

Takze Semenak vpohode.

Problemy s tvym stavajicim peckem sacuju na zhnily zdroj (80%) nebo desku (20%). IDE hadice tak zasto neplesnivi (ale zazil jsem i to), takze tady je pravdepodobnost dost mala. Overeni jsem mel na mysli u tandemu HDD (master) + DVD (slave) na jedne IDE hadici - stava se, ze nektere komponenty spolu delaji paseku.

edit: Jake zas chladice? Na CPU ti staci box (je to studene jak psi cumak).

diky. Ja jsem cetl CZC popisek:

Používá patici AM2+ a je určena pro procesory AMD Phenom / Athlon 64 X2 / Athlon 64 FX / Athlon 64.

Asi si budu muset navyknout hledat info primo u vyrobcu. Kazdopadne ten Semprak se tam fakt nevyplati. Je to jen 70 Kc a navic neni skladem.