Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Začínam s YouTube

Dobré ráno, mám otázku. Chcel by som začať s YouTube, natáčať videá a pokúsiť sa "preraziť". Ale... vôbec neviem ako nato.

Takto... natáčať viem, ale neviem, ako zoženiem divákov, ktorí ma budú sledovať. Ako sa to robí? Naozaj je len jediný spôsob, a to ten, že si budem musieť pokupovať rôzne propagácie na FB, YT a iných stránkach? Ako to funguje?

Dáš odkaz třeba na svůj Twitter, Facebook, Steam či své www stránky, tvým odběratelům se to ukáže a bude-li to kvalitní, prostě se to rozšíří samo.

Já svá videa (naprosto nesouvisející s PC či hrami) rozšířil tak, že odkaz na ně na svůj FB dala dcera a za pár dní jsem měl vždy několik tisíc shlédnutí. Ale to neznamená, že bych se snažil být nějakým jútúberem, či případně plánoval inkasovat za reklamu, to určitě ne..

Zvaž, co chceš točit. Něco z reálu či tutoriály k programům či záznamy/návody ke hrám? Pokud plánuješ ty hry, velmi pečlivě zvaž, co si vybereš. Osmsetpadesátá reinkarnace "jak udělat v Minecraftu torčku" opravdu nikoho nezaujme. A v neposlední řadě přísně zhodnoť i svou schopnost komentovat dění na obrazovce. Není nic odpudivějšího a trapnějšího, když videář huhňá či piští dětským hláskem a tenhle hendikep se snaží přebít množstvím volů, faků, zmrdů, dodávaje tak potřebnou sílu svému projevu.

Pokud kalkuluješ s výdělky (Ad Sense apod.), nastuduji si zákony o daních z příjmů a DPH, příjmem prvních peněz se staneš osobou identifikovanou k dani a začneš posílat na finanční úřad elektronicky Souhrnné hlášení (pokud už tedy plátcem DPH nejsi). Živnostenský list je podmínkou.