Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tip: skutečně použité CSS na webové stránce (... optimalizace)

Tento tip se hodí jen v určitých situacích.

Narazil jsem na jeden ze způsobů, jak minimalizovat stylopis CSS v případě, že se pro vývoj webu použije velmi rozsáhlý stylopis nebo rovnou CSS framework - soubor .css je obvykle dost datově obsáhlý.

Po odladění webu do finální podoby se nechá načíst v Chrome s rozšířením CSS Used, F12 nástroje pro vývojáře; na záložce element klepnout do tagu HTML a vpravo najít záložku CSS Used.

V ní je uveden CSS stylopis použitý na stránce, tedy jen skutečně aplikovaný. Pak už stačí jen uložit ho do souboru a načítat ho místo původního.

Znovu říkám: není to pro všechny situace, ale může se hodit.

tak toto je už staré známe, ja síce používam trocha iné nástroje, ktoré mi optimalizujú html, css, js, xml, na client-sidu, a scalu, node.js, php na server-side ... CSS frameworky inak nepoužívam v podstate žiadne.