Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrotik - unicast key exchange timeout

Hap ac2, uz som aktualizoval aj na poslednu 6.43.8, a na jednom ntb mam problem s pripojenim wifi, pripoji sa, asi na 5 s, nedostane ani IP a odpoji sa s hlasenim unicast key exchange timeout . . . nasiel som niekolko rokov staru info ze je to chyba mikrotiku, ale snad za tych 5 rokov bola fixnuta, ci vari nie ??????????? nikde ziadne rozumne riesenie . . . tie co som nasiel, nepomohli napr tkip namiesto aes, wpa namiesto wpa2 . . . . . . . pritom na hap ac (962) sa bezne ten ntb pripajal . . . nejaky napad?

Ked mas problem len na jednom notebooku, tak by som riesil skor ten notebook a jeho ovladac. Upgrade, pripadne niekedy aj downgrade ovladaca moze pomoct. Vymena klucov ma 4 fazy. Je mozne, ze ovladac pocitaca neodpoveda spravne, preto to Mkt vyhodnoti ako timeout.
Ak pouzivas 11n/11ac je potrebne nastavit na AP iba WPA2/AES. Ziadne tkip/aes, alebo wpa/wpa2. Spacifikacia pre 11n uvadza, ze len wpa2/aes je mozne pouzit. Niektori vyrobcovia upravuju ovladace wifi kariet aby podporovali aj wpa/tkip v mode 11n, ale to nieje v sulade so specifikaciou. Ide to nad ramec specifikacie, inak povedane nekompatibilne.

Ono to vyzera naozaj na chybu MT a pisem to sem sice nerad, ale moj favorit ma nejaky bug s istymi chipsetami pravdepodobne.
Doteraz som nemal hlasenie, ze nieco niekde neslo, alebo sa nepripojili, dnes som doma v ramci testu postavil proti sebe dve hap ac2 a doteraz sa mi ich nepodarilo pripojit.
Zatial skusam, odpoved na nete som nenasiel.