Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spatne barvy ve windows

Dobry den. prosim o radu. koupil jsem si novy monitor Asus VP278H. dyz jsem poprve spustil windejsi 10, tak jsem zjistil ze jsou bavy jine - horsi. Vse hrozne svetle. Problem je v nastaveni cerne barvy. Monitor ji umi v pohode krasne, mimo Win v pohode, ve hrach taky OK, ale ve win hruza. Kdyz chci menit batvu listy a dam tam uplne cernou tak mi to napise hlasku Tato barva se nepodporuje a nastavi se nejblizsi sediva, je to hruza, hledal jsem vsude, ale nevim jakto zmenit. ( viz obrazek ) Muzete mi prosim pomoc kde je problem, jestli to neni monitorem ? Monitor je do PC pripojenej pres HDMI ( ma dva konektory HDMI a VGA ) Graficka karta Geforce 1060.
dekuji za odpoved

I to jsem stahnul a vyzkousel. Je to divne, win 10 jsou nejake divne. Kdyz zapnu You tube, a kozukam na videa od jinejch ohledne treba tipy tryky do win 10, tak tam maji cerne barvy nastavene. navic ja tu cernou barvu vidim opravdu cernou a sedivej paskvil. Nechapu proc to nejde. Dalsi vec jsem zkusol v barvach navolit ne svetle pozadi, ale tmave a to je krasne cerne ( viz obrazek ) lista na okne cerna, ale lista dole sedivej paskvil, ktery nejde zmenit. Spis enchapu proc to s estarym ( cca 10 let ) LG monitrem fungovalo v pohode

taky mam vypnuty. problem je proste v moznosti nastaveni barvy. Pokud tam dam cernou tak me to napise to co je na obrazku, cerna jde, ale s 25% sedive a to je humus, ovlivnuje to cely windejsi. Vsude to jinak jde v pohode, tak proc to ve voknech nejde. :((((((