Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slábnoucí Výkon

Dobrý den, měl bych dotaz poslední dobou se mi u stolního pc stává že zapnu hru a po 2 minutách ztratím polovinu FPS... Zkoušel jsem reinstalovat windows, pročistit disk,odinstalovat a nainstalovat drivery apod... Ale nic nepomohlo, pro ujasnění aplikace jako Driver Booster, CCleaner jsem nikdy nepoužíval a nemám to v plánu... Vir jsem si taky stáhnout nemohl jelikož využívám na stahování her jedině Steam a hudbu poslouchám přes spotify... Máte nějaké rady? Co by mohlo pomoct? Díky a pěkný den
PC SESTAVA:
GRAFIKA:Asus Radeon DUAL-RX480-O4G, 4GB GDDR5
PROCESOR:CPU Intel Core i5-7500 (3,4 GHz, 6MB, LGA 1151)
DISK:Kingston UV400 240GB
RAM:Kingston HyperX Fury 8GB 2133MHz DDR4 CL14
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

[SW]
- Dela to u vsech her, nebo jen u nejaké urcité ? Je ta (kuprikladu Online) hra zavisla na rychlosti internetového pripojeni ?
- Pouzivas nejaky SW ke sledovani FPS pri hrani, streamovani, nahravani ?
- Instaloval jsi posledni dobou nejaké nové ovladace, provedl jsi nejaky UPgrade operacniho systému ?
- Pouzivas Antivirus, mimo Defender v pripade ze jde o Windows 10 ?
- Provadel jsi "Overclocking" → taktoval, nastavoval jsi nejaké hodnoty tvych komponentu ? (jako taktovani grafické karty GPU ↔ CPU ↔ RAM ↔ NB etc ?)

[HW]
- "Teploty" komponentu CPU ↔ GPU jsou u poklesu FPS jaké ?
- "Vytizeni" komponentu CPU ↔ GPU ↔ RAM je u poklesu FPS jaké ?

Dělá to u všech her,používám jenom funkci přímo ve steamu, ovladače jsem stahoval nejnovější pro grafickou kartu a aktualizoval jsem windows 10,používám jenom defender,netaktoval jsem nic

Teploty CPU 51 A GPU 57
Vytížení: CPU 98-100 A GPU 40

- Jestli jsou hodnoty opravdu spravne zobrazeny (aby GPU melo nisi teploty v IDLE jak LOAD se mi moc nezda -- GPU ma v LOAD dle TDP|W v prumeru nakych ~ 60-80C° ), tak se ti prehriva CPU.
- Pri prehrivani CPU dojde k pod_taktovani, snizeni frekvence procesoru, nebo k uplnému vypnuti PC (k ohrane pred moznym poskozenim). Tim dojde i k propadu vykonu, cimz by se vysvetlovalo to nahlé snizeni "FPS" ve hre.

PS :!: : Jo tak, pardon, spatne jsem si prelozil uvedené hodnoty ;-)
- V tom pripade to 100% vytizeni CPU.
- Podivej se, co ti to CPU tak vytezuje. Takle podané to vypada ze "CPU nestiha".

Zkus před hraním povypínat všechny nepotřebné programy (začni Chromákem, zabírá skoro 1 GB!).
Zkus MSI Afterburner (nebo jiný) - ukáže ti, jak jsi na tom s využitím HW při hře.
Možná se ti spouští indexace - to taky nemusí běžet. Bez hry máš vytížení CPU 23%! a 44% paměti!