Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 98% vytížení RAM - je to OK? Koupit další RAM?

Dobrý den, když hraji jednu hru, tak mám vytížení 97 % nebo 98 % u RAM, tahle hodnota se během hraní moc nemění, zůstává vždy nad 94 %, většinou na 97 %. S tou hrou byly už od začátku problémy. Hodně se zpočátku sekala a tak jsem si koupil SSD disk čistě pro ni (viz tady: https://pc.poradna.net/questions/2819898-jak-nainstalovat-ssd-na-mou-desku ), (systém mám pořád na normálním mechanickém disku), převedl jsem ji na SSD a hra se už neseká, ale stejně není moc hratelná, protože hra asi po 10 minutách padá a vezme s sebou dolů rovnou celý operační systém, obraz se sekne, zvuk se sekne, ctrl + alt + + del nefungují, a tak musím vždy restartovat počítač. Když u hry po spuštění přes správce úloh zvýším prioritu, tak se zdá, že hra spadne později než normálně.

Jedná se o hru Forza Horizon 4. V minimálních požadavcích má RAM 8GB, takže by to správně mělo fungovat i s mou ramkou, to jest 2x 4GB RAM CL8 1600MHz: https://www.alza.cz/gaming/corsair-8gb-kit-ddr3-1600mhz-cl8-vengeance-d216172.htm#popis

Je to normální mít při hraní her 98% vytížení RAM, co mám dělat?

Mimochodem, hře se občas nenačítají textury, přestože je nainstalovaná na SSD disku, to nechápu. Taky předtím, než byla hra přesunuta na SSD disk, hra nepadala, ale to nedává smysl, ne?

Hru nepoznám, ale minimum je proste minimum. Píšu aj odporúčané hodnoty.
Ale s takýmito nárokmi to môže viaznuť kdekoľvek. RAM, GPU...

SSD treba použiť na systém, nie ako úložisko hry. A tú RAM možno bude treba zvýšiť tak či tak, no najprv zisti koľko ti chýba. Tj. s akým objem si "za rohom". Pozri https://superuser.com/questions/971967/why-is-my-committed-memory-so-much-higher-than-my-actual-ram-space

Hra byla přesunuta. Microsoft Store má na to vlastní funkci přesunutí na druhý disk. Podle internetu a zkušenosti ostatních uživatelů ta funkce pro tuhle hru funguje dobře. SSD disk jsem zapojil na jiném místě s jiným kabelem, zapojil jsem ho namísto CD mechaniky. Teď už problémy nemám. Ale hra se pořád stále trošku občas zasekne, takže by pořád stálo za zvážení dokoupit RAM.

Netvrdim, ze bys mel mit, ale treba u spusteneho weboveho prohlizece + Zaklinace 3 mam ve Windows 10 vytizeno 8GB RAM z mych 16GB. Nemam pritom zadne dalsi nesmysly, antivir jen Defender. A co jsem slysel, tak Forza zere dost pamet, tudiz mi prijde logicke, ze ji ma vytizenou skoro naplno.