Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sifrovacy program: Python

Zdravím potrebujem pomoc s tymto programom neviem absolutne ako začať čiže ak ste dobra programatorska duša prosím pomôžťe :D.
Zadanie je takéto:
1. Vytvorte program, ktorý jednoduchý vstupný text zo súboru zašifruje pomocou mobilneho
algoritmu, zašifrovaný text uloží do nového súboru. Následne zašifrovaný text dešifruje
a uloží ho do tretieho súboru.

f = open ("text.txt" , "w")
f.write ("Ahoj");
f.write ("text");
f.close();

subor = open ("text.txt" , "r");
text = subor.read();
print (text);
subor.close();

toto je všetko čo že vraj potrebujeme na úlohu no napr. do toho text.txt dam abecedu a ako tie jednotlive pismena zašifrujem napr. ja nechcem aby si to robil za mna ja chcem len little help ako na to ist.