Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno pc nejde......

zdravim, mam už velký problém s pc, pc normálně šlo, ale když sem ho pak chtěl znovu spustit, naběhlo pouze info něco asi "vyjměte disk nebo jine zarizeni" nebo něco na ten způsob, zkusil sem postupně odpojovat všechno co je v pc ale psalo to furt to sami, po dlouhé době se mi pc podařilo spustip aspoň v nouzovém režimu a zkusil sem projet SASem, našlo to asi 107 infiltrací v dokumentech v souboru (cocies) nwm jak se to píše, to sem odtranil a zkusil resetovat pc, ale pc nechce naběhnout v normálním režimu, vlastně nabíhá, ale neuvěřitelně pomalu a stejně nenaběhne, uviděl jsem pouze nabídku start a stejně nic nešlo dělat, pokusil sem restartovat pc a opět info abych odtranil disk nebo jine zar..., teď mi de pc jen v nouzáku. nevíte prosim kde je problém, chtěl bych aspoň sprovoznit pc abych si mohl vypálit velmi důležité dokumenty v pc, pak třebas ten pos... disk naformátuju, přejedu magnetem a vykoupu v umyvadle a nakonec ho spláchnu, díky za rady

Tipuju, ze se s tebou louci disk. Vlez do konzole (flegova konstanta rika, ze se jedna o WXP) a otestuj hadr. Prikaz zni: chkdsk /f /r . To "r" hleda fyzicky vadne sektory, ktere nasledne oznaci za nepouzitelne. Trva to jak u capa, takze napoprve ten parametr zadavat nemusis (az kdyz se to "efkem" nezlepsi). Stejne bych ale radeji zazalohoval data (v jinem PC ci boxu) a disk naformatoval...

nejsem si jist co je ta konzole, to mam napsat do start\spustit? a to tam mam napsat přesně to chkdsk/f/r? a asi se 100% domníváš správně že se loučí disk, je starej jak svět (jeden disk se nazývá Maxthor 2B020H1 a druhej Seagate ST320014A, oba po 20GB a oba pěkne starý, doslova muzejní exponáty:-D)

Nacpes instalacni CD do mechaniky a nabootujes z nej. Nechas pokracovat, az se ti zjevi volby spusteni. Zvolis "R" (oprava nebo zotaveni). Zadas jmeno instalace a heslo (mas-li) a jsi v konzoli. Pak aplikujes chkdsk. Az to presroti, napises "exit" pro opusteni konzole. Tot vse.

Kristova noho! Uz jsem ti psal, ze pro tuto operaci muzes pouzit JAKEKOLIV instalacni CD WXP. Do stadia instalace se vubec nedostanes (pokud to neze*eres), takze zadne SN potrebovat nebudes. Hlaska "vyjmete disk..." naznacuje, ze mas v BIOSu nastaveno bootovani z FDD (CD) a v drajvu mas nebootovaci medium. Mozna by stalo za to zresetit BIOS a nastavit defaulty. Nebo je ten disk opravdu v *píp*. Ty tu normalne ignorujes vsechny rady - nejsi ty TJJNBV?

disk sem naformátoval a je to velká ůleva, měl sem to udělat už dávno, ale ztratil sem spoustu programů, to by mi tak nevadilo, dají se stáhnout, ale vadí mi ztráta microsoft office 2003, měl sem orig cd, klíč mam, ale cd ne, chtěl bych se zeptat jestli se dá nějak někde stáhnout třebas demo nebo něco takovýho m. offic a že bych tam zadal svůj klíč a bylo by to ok, díky