Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení HDMI seká přehrávání videa

Zdravím,
mám menší problém a nevím, jak ho pořešit. Jde o to, že mi starý notebook (Acer Aspire 5349-B804G50Mikk) nepřehrává videa na youtube přes HDMI kabel, který je zapojen do LCD televize zn. LG.
Když propojím HDMI kabelem noťas s telkou, tak zvuk i obraz funguje úplně v pohodě, ale jakmile spustím video na youtube, tak se mi přehraje jen "přednačtený kus" a poté se video sekne, jak kdybych nebyl připojen k netu. Když kabel vypojím, (mezitím se donačte další část videa) zase zapojím, tak se mi opět přehraje jen "nastahovaný úsek" videa.
Vůbec to nechápu, jak kdyby ten HDMI kabel rušil internet (Wi-Fi). Ale, internet jede normálně, různé weby se mi v pohodě načtou. Ovladače mám všechny aktuální včetně aktualizací Win7.

ta věc nemá něco, čemu by šlo zrovna říkat procesor pro win7 a novější. (úměrně k tomu nevýkonná stará grafika, co se zadýchává na html5)

bohužel to vypadá, že tomu krámu už škodí a podstatně ubírá výkon kdejaký léta přibalovaný balast v: po spuštění, v naplánovaných úlohách, ve službách (třetích stran), v doplňcích prohlížeče, jako bonus adware/spyware. toto všechno pozakazovat nebo rovnou odinstalovat.
nějaké nástroje:
- ms autoruns
- adwcleaner
a jestli tam máš doinstalovaný "antivir" některého ze šašků avg/avast, rovnou ho odinstaluj taky.

Napadlo mě, že by mohl být problém s Wokny, takže ty jsou kompletně reinstalovaná se všemi aktualizacemi, ale bohužel to nepomolo. Antivir mám jen přímo od Microsoftu. Je mi divný, že na samotném notebooku HD video přehraju bez sekání (a procesor není vytížení ani na 80%), ale pouze po připojení HDMI to přestane fungovat.

Co vim, tak i Intelovska grafika umi jak rozsirenou plochu, tak klonovani obrazu, takze ty rezimy vyzkousej, hlavne klonovani obrazu by me dost zajimalo, co bude delat, protoze logicky to musi bezet na obojim stejne, coz je presne proti tomu co tu pises. Dej pak vedet.

Vyzkoušel jsem 3 režimi:
1. režim (pouze projektor/TV) - obraz z notebooku je vidět pouze na TV, monitor noťasu zhasne a deaktivuje se. Problém to vyřeší částečně. Když video pustím klasicky ze stránky youtube, tak se video prvních pár vteřin seká, ale dále pokračuje plynule. Když video přepnu na celou obrazovku, tak se dopřehraje načtený kus a dál už nic.

2. režim (duplikovat) - Stejně jako 1. režim, akorát obrazovka PC jde.

3. režim (rozšířít) - Na TV se objeví pouze tapeta PC, ale nic do té části nejde přetáhnout/zobrazit. TV ale přehrává alespoň zvuk z puštěného videa.

Co jsem koukal, tak po připojení HDMI a duplikaci obrazu/pouze projektor mi klesne malinko "výkon" netu, takže v 360p je maximální kvalita, která jede alespoň přímo na stránce YT plynule po pár vteřinách. Když dám ale obraz na celou obrazovku, tak net nemá žádný odběr, padne na nulu.

Jak sakra může souviset Wi-Fi s HDMI? :O

režim (rozšířít) - Na TV se objeví pouze tapeta PC, ale nic do té části nejde přetáhnout/zobrazit.

To neni mozne, to by jedine mohlo ukazovat na spatne nainstalovane nebo nenainstalovane ovladace nebo rozbite Windows po zasahu nejakeho antiviru nebo cistice.

Jak pise dsa, tak to bude asi ono.

Kazdopadne souhlas, ten notas je tristni, kup novy a hlavne vykonejsi!

Na notasu mas displej 1366x768, televizi nejspis mas 1920x1080 nebo vyssi.

Treba se to youtube spusti na TV ve vyssi kvalite, zkus nastavit na youtube 360p.

On ten tvuj notas je silne za zenitem, takze treba to na notasu jde jakz takz a na TV ve vyssi kvalite uz to nejede.

Vzdávám to, HW je dobrý, ale nějaká kompatibilita je mizerná. Schválně jsem teď prošel pár anglickým for, kde řešili něco podobného. Někomu stačilo u routeru změnit pásmo z 5.0 na 2.4GHz, jinému resetovat PC a většina (tedy i já) problém dodnes nevyřešila. Prý může být problém přímo ve firmwaru, takže pro mě to nemá cenu dál řešit.
Pro mě je asi jediným řešením koupě nového noťasu s tím, že u něho snad problém nebude. Nemám nervy neustále řešit konflikty SW i HW moderní techniky s tou, co je jen pár let stará!

Všem díky za snahu a ti co naráží na to, že HW toho ntb je o ničem, tak si kupte dnes levný ntb s Pentiumem či Celeronem (oba ve skutečnosti mizerné Atomy), který mají problém plynule pracovat s 10+ okny v prohlížeči + další spuštěné aplikace. :P