Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Progresivní webové aplikace PWA - co na ně říkáte?

Jak měříš čas načtení PWA na mobilu?

LightHouse s emuláciou mobilného zariadenia.

Nebo jsou ty časy principiálně stejný, ať je to PWA otevřený v Chromu nebo přímo spuštěný z ploch mobilu?

Stačí to otvoriť na PC v LightHouse a zvoliť již zmínenú emuláciu mobilného zariadenia. V Throttlingu pak ešte nastavujem CPU Slowdown. A okrem toho mi tam beží jeden script, díky ktorému mám presnejšie meranie. Ostatne ale vo vätšine prípade ti LightHouse dá docela dosť presné výsledky. Občas pozriem aj do PageSpeed Insights.

https://github.com/addyosmani/webpack-lighthouse-plugin
https://github.com/GoogleChrome/lighthouse

Přemýšlím, jak by šlo vyřešit to co popisješ - zautomatizovat aktualizaci bez ručního přepisu verze v sw. Asi krkolomná představa: sw si jednou za hodinu zjistí http requestem obsah souboru update.json a vypočítá si hash a porovná ho s posledním uloženým hashem? Ale co pak dál...?

Ja som uvažoval o nasledovnom spôsobe:

- Ak som online a súbory sa zmenily:
1. Načítať dáta zo SW, avšak pozdržať vykreslovanie (len dát, nikoliv stránky samotnej). Pararelne popritom získať hashe dát zo serveru. Získanie hashe zo SW, porovnanie.
2. Vykreslenie dát, kde sa hash zhoduje. Kde sa hash nezhoduje stiahnuť zo serveru a priebežne vykreslovať.
3. Nahradiť súbory v SW, súbormi stiahnutými zo serveru. (Vykonáva sa čiastočne pararelne s krokom 2, čiastočne pararelne znamená že kým sa vykresluje súbor číslo 10, tak sa v SW nahrádza súbor číslo 9).
- Ak som online a súbory sa nezmenily:
1. Načítať dáta zo SW, avšak pozdržať vykreslovanie (len dát, nikoliv stránky samotnej). Pararelne popritom získať hashe dát zo serveru. Získanie hashe zo SW, porovnanie.
2. Vykreslovanie dát.
- Ak som offline
1. Načítať dáta zo SW, priebežné vykreslovanie.

Zdá sa že v prípade ak si online, tak v takom prípade sa bude stránka načitávať pomalšie... Nikoliv, ak je to správne naprogramované, rozdiel je rádovo 10, maximálne 20ms, avšak vo vykreslovaní to vyzerá ešte na menej. Samozrejme ak dlho trvá získanie hashe zo serveru, tak začneš vykreslovanie ešte pred aktualizáciou SW, tak jak kdyby si byl offline. Nekde na stránke pritom nechávam vykresliť aj info o aktualizácii dát. Keďže PWA stavám na AngularJS, Vue alebo Angularu (TS), tak používam ng-cloak alebo jeho alternatívy v ďalších frameworkoch (V Angular (TS) používam '?.', viď https://stackoverflow.com/questions/39409532/does-angular2-have-ngcloak čož je iba iastočná náhrada, pre plnú náhradu sa dá *ngCloak vytvoriť), vo vue je to v-cloak. Ostatne i tak za každej situácie mám stránku komplet vykreslenú do 150-200ms. Takže to nerobí problém.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny