Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém z inštaláciou ovládačov - nepodpísané ovládače AMD a Asus

Včera som preinštaloval svoj systém win 7 - Home Premium, 64 bit verziu a teraz mám problém že ten istý operačný sytém nechce vziať nové ovládače. Mám počítač zo základnou doskou Z87-K a moja grafická karta je AMD Radeon R9 270X. Staré ovládače k základnej doske Z87-K sú z roku 2012 a nové z roku 2015, problém je že ak nainštalujem nové ovládače opračný systém ich nevidí. Nové som sťahoval priamo zo stránok výrobcu Asus 64 bit pre win7. Staré fachčia bez problémov. Druhým problémom je že nech stiahnem a nainštalujem zo stránok AMD akýkoľvek ovládač pre win7 či už 64bit či 32bit, systém ho označí ako nepodpísaný a nedovolí ani stiahnúť aktualizáciu pre tento ovládač. V čom je problém prečo staré ovládače pre Z87-K fungujú a nové nie a prečo AMD ovládač win7-64bit-radeon-software-adrenalin-2019-edition-18.12.2-dec12 označí ako nepodpísaný?

Neinštaloval som "Management Engine Interface" ale ten "Intel(R) Chipset Software Installation Utility". Poznám medzi nimi rozdiel prvé je nejaká ulitka a väčšina odkazov vedie na jej rôzne verzie, pravý ovládač sa odlišuje tým že má viac ako 290 MB a práve ten mi nejde.

Ešte k AMD niektoré ovládač displaya funguje a hápruje len AMD Audio a práve ten zobrazuje tuto chybu "Systém Windows nemôže overiť digitálny podpis požadovaných ovládačov pre toto zariadenie. Pri nedávnom vykonávaní zmien hardvéru alebo softvéru sa mohol nainštalovať súbor, ktorý je nesprávne podpísaný, poškodený alebo je súborom škodlivého softvéru z neznámeho zdroja. (Kód 52)"

to je zajímavé, že dnes má 250mb. není důvod, aby opravoval polovinu operačního systému - pokud taky neobsahuje zkriplené záplaty meldown+spectre pro x verzí os.

vše nefunkční odinstaluj, stáhni a nainstaluj toto:

Verzia 9.4.0.1016
2013/06/17 ... 6.62 MBytes
Intel Chipset Driver V9.4.0.1016 for Windows Win7 64bit---(WHQL).

(ostatně z kterého roku pochází w7 - tak co furt řešit "nejnovější drivery")

Prečo sa nedajú nainštalovať ovládače bez inštalácie ulitky AMD CHeck z Windows update. Problém mám aj z aktualizáciou ovládačov, nakliknem vendor - minule som pomocou neho aspoň našiel novšie ovládače k internetovej karte ale teraz mi fierefox nenájde nič. HDD (8086,8C02), Chipset (8064,8C44) AMD (1002,6810),Audio (10EC,0887), Interner (10EC,8168). Minule som nainštaloval ovládače raz dva bezproblémovo, pomocou vendoru. Dnes som nenašiel nič...

Keby si si nasiel spravne rucne tak sa daju. Je mozne ze na webe vyrobcu je nespravne uvedene 64bit a je to v skutocnosti len 32bit apod, je nutne potom si najst iny, kludne z roznych zdrojov (web vyrobcu zakl dosky, web amd, atd) a najst si funkcne k danemu HW a win.

Automaticke hladanie ovladacov u W7 je dost nefukcne, nespoliehaj sa na neho. MS nema v databaze moc spravne ovladace pre W7 pre rozne HW.

W7 by mal dovolovat aj instalaciu nepodpisaneho ovladaca po upozorneni, odrbavat sa to musi az od W8 ked sa nemylim. Ale zhlavy teraz nie som isty.

Ovladac pre chipset je nieco ine ako management engine, a je velmi dolezity, zacni nim. Ak si instaloval len management engine, tak nemas ovladace chipsetu.
A skus aj aktualizovat Windows (servicepacky), veci mozu blbnut aj kvoli starym Win. A aj nejake net framework 3.5 by si mal mat, neviem ci to je uz vo W7 defaultne. AMD pouziva net framework.

Prečo sa nedajú nainštalovať ovládače bez inštalácie ulitky AMD CHeck z Windows update

když je chipset zjevně intel, já se picnu.
31.12.2018 15:58 jsi dostal přesný ovladač, který jsi měl instalovat jako první. všechno ostatní jsou tvé výmysly.

HDD (8086,8C02) ... disk nemá speciální ovladač, nemáš nainstalovaný chipset driver
Chipset (8064,8C44) ... chipset driver co se instaluje první (soubor základních ovladačů: ide, sata, usb, podpora pci/pcie, inf databáze), odkaz níž
AMD (1002,6810) ... asi grafika, přečti si typ a najdi si, když nevíš co máš na faktuře
Audio (10EC,0887) ... realtek, nejspíš typ 887, odkaz níž
Interner (10EC,8168) ... gigabitová síťovka realtek 8168, odkaz níž
https://www.asus.com/sk/Motherboards/Z87K/HelpDesk_Download/
při instalaci můžeš přeskočit (a zakázat) "intel me", je ti doma k ničemu.

léta tady udivuješ neuvěřitelnou neschopností, pokazíš všechno na co sáhneš.
můžeš říct, proč i s přesným návodem zase používáš své vlastní postupy?
formát a znovu.

jedna technická: update ovladačů od m$ funguje až od win10. pro starší verze winupdate nemají a už nikdy nebudou mít kompletní ovladače, takže nevím co tam hledáš.
druhá technická: pro zastaralý hw nemají win10 regulérní ovladače, jen obecné pro základní funkčnost.
čili spoléhat na winupdate v ovladačích jako první místo ke stažení je lameřina.

https://www.asus.com/sk/Motherboards/Z87K/HelpDesk_Download/

Stránku poznám a používam, práve z neho som inštaloval ovládače pre môj chipset. Vendor pomocu vendoru som našiel novšie ako sú na webe.
Chipset starý ovládač 2013 a nový 2016
AMD starý ovládač 2018 a nový 2019 (Ovládač sa nedá nainštalovať bez ulitky AMD CHeck, skušal som preinštalovať windows ale ovládače inštalovať odznova ale ani net framework 4.7.2 nepomohol, nepomohol. Nový ovládač som už stiahol pomocu vendoru).
Audio starý ovládač 2014 a nový 2017 (Systém vypísal chybu, skočila modrá obrazovka smrti a ja som musel vrátiť 2014 ovládač)

Stiahol som ovládač Realtek Audio ALC887 verzia 6.0.1.8186 pre Windows 7 64 bit je z 11.1.2017 ale problém je že navzdory tomu že vyhovuje vendoru 887 pre všetky typy 0887 je tento jeden ovládač.

LANStarý ovládač 2014 a nový 2017 nový ovládač funguje bezproblémovo.

Problémom je že pomocou vendoru už neviem nájsť ovládače k radičom a ostatným zariadeniám, chcem aktualizovať i tie. Tesne pred druhou preinštaláciou som stiahol ulitku driver check a tie mi pre všetko dali ovládače 2019. Systém mal zrazu, výrazne vyšší výkon. Po zrelej úvahe som ho ale preinštaloval, nechcem si zavíriť počítač.

Chipset starý ovládač 2013 a nový 2016

ovladač v9.4.0.1016 je na té stránce. časem nestárne, žádné nové funkce nemá, ani nemá žádný vliv na výkon. máš nainstalovat tu verzi kterou nabízejí, funguje s tvým chipsetem.
rešit u každého ovladače rok je nesmysl. taky nejsi úplně nejmladší - máš být proto nahrazen jako nevyhovující?

net framework nemá s ovladači nic společného. zneužívají ho až různá nastavovací centra (ne ovladače!), aby jejich programátoři nemuseli programovat průsvitnost, zakulacené rohy v nastavovacích oknech a podobné důležitosti. mohl ses na něj vykašlat.

Audio starý ovládač 2014 a nový 2017 (Systém vypísal chybu, skočila modrá obrazovka smrti a ja som musel vrátiť 2014 ovládač)

pochopitelně, když jsi nejdřív nainstaloval hovadiny a ne chipset driver. naopak tam taháš ovladače z bůhvíjakých stránek.

lan by byl stejný případ, ale firemní bezpečnostní technik by tě pochválil: novější ovladač síťovky by měl mít opravené bezpečnostní chyby.
k tomu bych podotknul, že 10 let staré ovladače nemáš a stejně jsi za routerem = opět hledáš zbytečnosti.

hledání podle vendor&device je fajn, když umře původní výrobce nebo máš v ruce kartu, ze které nejde výrobce vyčíst.
to ale není tvůj případ, všechny ovladače máš u výrobce základní desky (a pcie grafika je kdesi u amd). tak co pořád hledáš jinde?

som stiahol ulitku driver check a tie mi pre všetko dali ovládače 2019. Systém mal zrazu, výrazne vyšší výkon

snad to nainstalovalo ve správném pořadí, to cos měl sám dělat hned od začátku.
možný vir je v samotném downloaderu ovladačů, ne v nich pokud nejsou distribuovány jako .exe soubor.
ten downloader (driver check) už jsi stejně použil, tak jaká zralá úvaha?
systém se samozřejmě dá zkontrolovat z nezávislého = bootovacího média:
http://www.freedrweb.com/livecd/?lng=en
https://support.kaspersky.com/viruses/krd18

ale tato instalace jednoho pc vypadá zase na nekonečnou anabázi.
všechno už bylo (opakovaně) řečeno. dám si na tebe :beer:, držím palce a nechám tě vynalézat kolo.