Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevýrazný - nekontrastní - tmavý obraz při přehrávání UHD videa

Mám problém s přehráváním UHD videa, které se oproti jiným Full HD videím jeví jako tmavé, nekontrastní.

Zkoušel jsem různé UHD filmy, ale výsledek vždy stejný. Video HD 1920x1080 je super, zatímco 3840x2160
je nebarevné, nekontrastní.

Zkoušel jsem nainslalovat nově Windows 7 se všemi aktualizacemi. Přehrávání jsem zkoušel na VLC 3.04 a 3.05,
MPC-HC 1.7.13, PowerDVD 18, s media.player.codec.pack.plus.v4.5.2.setup ve Win Media Playeru
a výsledek vždy stejný. HW je v pohodě, CPU zatíženo na max. 15-20%. Vše plynulé, bez zasekávání včetně
zvuku ok, jen jak jsem psal tmavé, nekontrastní...

Počítač s I5-8300 (4 jádra), grafika NVIDIA 1030, OS Windows 7.

Nemáte prosím někdo radu, v čem je problém? Lze to vůbec na Windows 7? Desítky bych nerad.

děkuji
PM

Lze to vůbec na Windows 7?

Ano.

Problem bych videl v kodeku, asi nejake blbe nastaveni. VLC ma taky urcite info o prehravani, takze bys mel rozpoznat, jak se to prehrava. Odinstaloval bych ten Codec pack a nainstaloval jen jednotlive filtry pro prehravani - LAV, FFMPEG, FFDSHOW, Haali. Ani nebudou potreba vsechny.

Renderovat bych to zkusil pres madVR, ale neni podminkou, musi to fungovat i bez toho.