Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Využití CPU téměř 100%

Zdravím,
z ničeho nic se mi zpomalil notebook. Ve správci úloh jsem si všiml, že využití CPU jede cca od 85-100%. Podivné bylo, že součet spuštěných procesů neodpovídá aktuálnímu využití CPU – vždy byl součet spuštěných procesů menší, než aktuální využití CPU. Myslel jsem si, že jsem „ulovil“ nějaký vir, proto jsem si nechal prohlédnout log z RSIT na forum.viry. Měl jsem tam nějaký drobný malware. Po jeho smazání problém stále přetrvává. Proto jsem začal mít podezření na odcházející HDD, ale HD Tune mi ukázalo, že je vše ok. Proto jsem stáhl prográmek CPU-Z a zjistil jsem, že rychlost procesoru je cca 525Hz – viz příloha. Procesor mám AMD Turion X2 Ultra MZ-80 2,1GHz.
A jelikož jsem běžný uživatel a nemám tak velké znalosti, tak se ptám – stačí vyměnit procesor a bude vše ok? Nebo může to být třeba i vadným Chipsetem? Předem děkuji za odpovědi.

z.: přeinstalace pomůže jen dočasně, než to zase zahnojíš.
stále máš nevysvětlených 8% zátěže průzkumníka.
na kontrolu adwcleanerem ses zjevně vykašlal.
publikuješ tu dokola nesmyslné screeny kde nic není, stále nezobrazuješ sloupec s úplnou cestou. (potom je lepší screen z: ms process explorer)
jestli je to eset nod nebo eset smart security tajíš, i důvod proč to běží - jestli to něco za poslední rok našlo.

(nečinné procesy jsou ty které nedělají nic = procesor čeká, až bude mít co na práci)

Kontrolu adwcleanerem jsem se nevykašlal, to mi už radili na forum.viry a nic mi to nenašlo.

Jedná se o ESET NOD a jak už jsem psal "za poslední léta mi našel několik trojanů v zazipovaných souborech a zablokoval několik stránek". Jelikož jsem ho přeinstalovával, tak nic konkrétnějšího v jeho historii nenajdu.

Takový screen je už lepší? Nebo si to představuješ jinak? Popřípadě napiš jak.

službu wmpnetwork rovnou zakázat, není k ničemu (=bonz služba wmp).
input personalization.exe - údajně od ms - nevím co je. zjistit vlastnosti, nejlépe zakázat.
cyberlink clmlsvc.exe - otázka je proč běží. jestli je to jen automaticky spouštěné po startu, zakázat.

eset (zvláště nod) nepatří k nejhorším antivirům, pokud na něm trváš, budiž.

samotný screen buď takto, nebo nesetříděný (překliknout v záhlaví processs) - zůstane stromová hierarchie od spuštění.
myš nad proces ukáže bublinu s popisem, kde ten proces leží / co je pod danou službou u svchostu. samozřejmě jdou rozkliknout vlastnosti.

když se nedaří rozluštit vytížení explorer.exe (teď čistý), ještě bych se podíval co se objevují za lokální menu na pravý myš - a uměle doinstalované doplňky odinstalovat.
kradený winrar doporučuju nahradit 7zipem.

notebuk nemá vyměnitellné díky.
ccleanerem systém leda učistíš k smrti, jiný význam ten lamosoft nemá.

podívej se jak vypadá tvůj správce úloh: nemáš ani zobrazený sloupec s plnou cestou k procesu. (o procesech všech uživatelů už ti psali)
máš tak blbou a línou myš, že ti ani nedovolí zvětšit okno správce úloh a ukazuje jen poloviční výpis.

není normální, aby měl průzkumník nějaké větší vytížení - respektive to ukazuje na škodlivé doplňky "shell extensions".

rsit není 14 let vyvíjen, na 64bit nefunguje vůbec. kdyby to nebylo fórum tupců, měli tě s tím logem hned vyhodit.
použij něco současného, např. adwcleaner.