Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak vypnout komprimaci ntfs

Zdravím, mám ssd m.2 128 gb na kterém mám os a nejnutnější programy. Instaloval jsem na něj program do školy (inventor) a na ssd mi zbylo přibližně 2,5gb. Okamžitě jsem na disku uvolnil místo tím, že jsem přesunul maximum aplikací na druhý disk a uvolnil jsem přibližně 30 gb. Bohužel se mi asi automaticky aktivovala komprimace pomoci ntfs, nejsem si totiž vědom, že bych ji zapínal manuálně. Chtěl bych ji deaktivovat, jelikož mi to moc nevyhovuje. Chtěl bych se tedy zeptat, jak ji deaktivuji a jestli může mít její deaktivace nějaký negativní vliv na soubory. Děkuji předem za odpověď.

Jo, zkoušel jsem to i přes příkazový řádek. A podle toho, co jste psal vidím, že komprimace se deaktivovala. Ale když vytvořím složku, je automaticky komprimovaná. Jde tohle nějak zrušit?
Vím, že komprimace jde u jednotlivých složek deaktivovat. Přes jejich vlastnosti.
Když vytvořím složku přímo na ssd disku, tak komprimovaná není. Stejné se děje i když vytvořím složku na disku druhém.
Vypadá to, že se soubory komprimují jen na ploše (?)