Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem domácí router ASUS jak omezit přistup ven

zdravím,
mám domácí DSL router ASUS AC55U

a potřeboval bych omezit některá moje domácí zařízení aby nemohla komunikovat ven

umím nastavit host síť wifi, že kdo se připojí tak může jen ven a nevidí zařízení uvnitř

a potřeboval bych to naopak, aby klienti mohli komunikovat jen uvnitř a nedostali se ven
napadá mě samostatná wifi nebo by to šlo ještě podle MAC adresy ale wifi by byla jednodušší

aby má čínská wifi kuchyňská váha viděla jen vnitřní síť a nemohla posílat data ven nebo aby se čínský narušitel nějak nedostal dovnitř

jde to nějak nebo potřebuji chytřejší zařízení?
díky

a potřeboval bych to naopak, aby klienti mohli komunikovat jen uvnitř a nedostali se ven

- Tak ty klienty zapoj v LAN (local_ring)
- Pro zbytek, zalezi na nastaveni "otevreni/zavreni/presmerovani" Port_Forwarding (v ruteru)

jde to nějak nebo potřebuji chytřejší zařízení?

- Ten ASUS ma vse potrebné nastaveni.

Diky. MAC a cas to vyresi.

Asi je ASUS stejne riziko jako x dalsich znacek. Jestli me sleduje cinan z ciny a hlasi to cinske strane a vlade nebo cinan z usa ktery to hlasi sve strane a vlade uz je celkem jedno. Ja ted budu klidneji spat ze jsem udelal alespon neco. Dalsich 8 bekdoru bude stejne objeveno.