Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace W10

Zdravím, nedávno mi odešel u notebooku HDD, nahradím novým

Dotaz je

Když nainstaluji OS na počítači u kamaráda na nový disk ještě předtím než jej hodím do notebooku, bude OS fungovat popřípadně jak to bude s licencí (měla by být fixována na motherboard?) ?

Asi je to blbý dotaz l, díky za odpověď

než našetříš na disk/ssd, jsou úvahy o instalaci jen snem.

zatím si můžeš nechat vytvořit instalační flashku (aspoň 8gb). m$ má na to media creation tool, lepší volbou z .iso může být rufus.
http://www.servispckupka.cz/moznosti_ziskani_instalacniho_dvd_s_windows_10.php

pokud je pro tebe taková trivialita problém že se na to musíš ptát, snad by bylo lepší, kdybys instalaci systému a ovladačů přenechal někomu zběhlejšímu.

Problém to ani zase tak není jako spíš momentální absence použitelného zařízení k vytvoření instalační flashky a mojí částečné lenosti.
A zase takový negramota nejsem xD, jen sem se víceméně ptal jestli by to nešlo "obejít" predinstalaci na jiném pc :D

Každopádně děkuji všem za odpovědi, vím co sem chtěl vědět :)