Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autoruns - analyse offline system

Známý mi hodil skoro nový počítač, že mu prý nejde. Je tam W10 a po spuštění pořád nabíhá, že chce automaticky opravovat. Zkusil jsem ho spustit v nouzovém režimu a i dalšími způsoby, ale pořád se ukazuje automatická oprava.
Přes live cd jsem mu zachránil všechno, co tam měl, ale ještě před přeinstalací bych se rád dozvěděl, kde je chyba. On s tím prý nic nedělal, takže mi vychází, že to bude chyba v těch aktualizací, které pořád všechno překopávají. :-D
Zkusil jsem právě v Autoruns i analyse offline system, ale když vyberu cestu k disku toho poškozeného počítače a složku uživatele a potvrdím, celý Autoruns spadne a zavře se.
Dá se něco dozvědět z logů nebo to nemá cenu?

když vyberu cestu k disku toho poškozeného počítače a složku uživatele a potvrdím, celý Autoruns spadne a zavře se.

1) nechal bych to prověřit nějakým memtestem, aspoň hodinu (ubcd, hirens, vlastní boot cd, součást win kdesi v podmenu, ...)
2) nějaké live cd s kontrolou smart parametrů disku, pokud možno gui verzi než textový výpis:
- https://www.ultimatebootcd.com/ -> HDD -> Device Info and Management -> GSmartControl -> attributes
- live tučňáky neznám, tuším ty s gnome rovnou obsahují výpis smart
- hirens boot cd třeba v.15.2: Hard Disk Tools –> Diagnostic -> CrystalDiskInfo, HDTune, MHDD; Other Tools -> Parted Magic -> GSmartControl
3) nebo disk z toho krámu vytáhnout a zkontrolovat v jiném pc